mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Mitsubishi Lancer Evo najlepszym autem sportowym

Mitsubishi Lancer Evo najlepszym autem sportowym

Mitsubishi Lancer Evolution VIII zdobył prestiżowy tytuł "Sportowego Samochodu Roku", przyznawaną przez francuski magazyn Echappement. Pokonując 19 rywali zdobył powszechne uznanie i uzyskał maksymalne oceny od każdego z jurorów.

Mitsubishi Lancer Evo najlepszym autem sportowym

Co roku wszyscy entuzjaści sportu niecierpliwie wyczekują decyzji podejmowanej przez jury Echappement. Od chwili powołania konkursu w 1982 roku każde ogłoszenie wyników głosowania na "Sportowy Samochód Roku" jest wielkim wydarzeniem. Uzyskanie statusu kandydata do tego tytułu wymaga od samochodu przejścia przez niezwykle skrupulatne testy. Samochody były testowane przez profesjonalnych kierowców i dziennikarzy na torze Issoire oraz drogach regionu Owerni w centralnej Francji. Poza "czystymi" osiągami i możliwościami sportowymi kryteria obejmują także cenę oraz ogólną koncepcję auta. To prawdziwy ostateczny test, perfekcyjny, choć i drastyczny.

Po raz pierwszy od utworzenia konkursu zwycięski samochód zdobył najwyższe uznanie wśród wszystkich jurorów: Mitsubishi Lancer Evolution VIII otrzymał maksymalne oceny od wszystkich członków sędziowskiego gremium.

Rywalizacja o tytuł roku 2004 była wyjątkowo zażarta, co ilustruje ostateczna czołówka finałowa. Lancer Evolution VIII wygrał z legendarnymi samochodami sportowymi i groźnymi rywalami: na drugim miejscu uplasowało się Porsche 911 Carrera S, a na trzecim Subaru Impreza WRX STi. Tym samym Mitsubishi Lancer Evolution VIII zbliżyło się do legendarnych już niemal pojazdów, jak Lancia Delta HF Integrale, Ford Sierra Cosworth 4x4, czy BMW M3.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Plebiscyt Best Cars 2019 ? zagłosuj!
Plebiscyt Best Cars 2019 ? zagłosuj!
W tym roku po raz 25. oddajecie swoje głosy na ulubione samochody, a my jak co roku jednej osobie wręczymy nagrodę główną ? nowe Subaru XV!