mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Mitsubishi i Land Rovery do serwisów

Mitsubishi i Land Rovery do serwisów

Wypadające fotele podczas zderzenia, wycieki paliwa oraz przegrzewanie silników to tylko jedne z niektórych wad, które spowodowały kilka akcji serwisowych na terenie Wielkiej Brytanii. W ostatnich tygodniach Mitsubishi przeprowadziło tam cztery wezwania do serwisów, natomiast Land Rover kontaktuje się z właścicielami benzynowych wersji samochodów.

Mitsubishi i Land Rovery do serwisów

Największa z ostatnich akcji serwisowych należy do Mitsubishi. Firma wezwała 242 egzemplarze modelu Space Wagon, które zostały wyprodukowane w 1996 roku. Producent odkrył przypadkiem, że chłodnica silnika może ulec odłączeniu, co w konsekwencji może spowodować przegrzewanie się silnika. Kolejnym pechowym modelem japońskiej marki był Grandis (90 egzemplarzy). Podczas kolizji, w której obcy samochód uderza w jego tył, trzeci rząd siedzeń może się odczepić i spowodować dodatkowe obrażenia dla jadących na nim pasażerów. Problem ten dotyczy samochodów, które zostały wyprodukowane pomiędzy grudniem 2005, a styczniem 2006 roku.

Pozostałe wezwania serwisu są już przeprowadzane raczej w skali mikro. Cztery egzemplarze modeli Lancer zbudowanych pomiędzy 1992, a 1993 rokiem może ucierpieć wskutek wycieku oleju. Natomiast kilkadziesiąt egzemplarzy Mitsubishi Space Runner z turbodoładowaniem mogło zostać wyposażone w uszkodzoną maskę przez co może się ona samoczynnie otworzyć podczas jazdy.

Ostatnim pechowcem jest marka Land Rover. Otóż firma zamierza przeprowadzić inspekcję w 96 egzemplarzach modelu Discovery montowanych na przełomie maja i sierpnia 2005 roku. Powodem mogą być niekontrolowane wycieki paliwa. Problem ten objawia się zapachem benzyny w kabinie, a także problemami z rozruchem silnika. W autach dotkniętych tą wadą pracownicy serwisów będą dokonywać wymiany zbiorników.

Czytaj także:

VW Passat - gigantyczna akcja serwisowa (2006-12-11)

Mitsubishi do serwisów (2006-10-10)

Komentuj:

~Waldemar 2007-05-02

Bzdura z tym Land Roverem......Zadne znane mi Disco nie miało w/w problemów z wyciekami paliwa. Ktos dobrze zapłacic zeby to napisac...

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Od kilku dni w północno-wschodniej Polsce pojawiły się nowe, żółte znaki na których możemy zobaczyć np. czołg. Na szczęście zwykli kierowcy nie muszą się nimi przejmować. Są to informacje przeznaczone dla wojskowych.