mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Mitsubishi i-MIEV we Frankfurcie

Mitsubishi i-MIEV we Frankfurcie

Nie, nie chodzi nam o to, iż elektryczny model Mitsubishi zostanie zaprezentowany na wystawie samochodowej we Frankfurcie. Otóż pierwsze dwa egzemplarze tego auta rozpoczęły "służbę" na frankfurckim lotnisku.

Mitsubishi i-MIEV we Frankfurcie
W ramach prowadzonej obecnie ogólnoeuropejskiej kampanii badawczo-promocyjnej, produkowany przez Mitsubishi Motors pojazd o napędzie elektrycznym i-MiEV, który zawita 1 września do Polski, jest obecnie prezentowany w Niemczech.

Grupa Fraport, wiodący przedstawiciel branży usług lotniskowych na świecie, która obsługuje między innymi lotnisko we Frankfurcie, będące jednym z największych węzłów komunikacyjnych świata, otrzymała do swojej dyspozycji dwa pojazdy i-MiEV. Pojazdy o napędzie w pełni elektrycznym, o zasięgu do 160 km, wydają się być bowiem idealnym rozwiązaniem dla ruchu lotniskowego na krótkich dystansach.

Jeśli testy zostaną zakończone pomyślnie firma Fraport planuje zwiększenie udziału pojazdów z napędem elektrycznym w swojej flocie do 20% w 2015 roku i ponad 60% od 2020 r. Obecnie na terenie lotniska we Frankfurcie wykorzystywanych jest około 3.000 pojazdów. Jednocześnie, na terenie lotniska zostanie stworzona sieć punktów szybkiego ładowania.

Poddawany obecnie badaniom i akcjom promocyjnym w Japonii, Nowej Zelandii, Stanach Zjednoczonych i Europie model i-MiEV jest pionierem wśród pojazdów tego typu, wprowadzonym z końcem lipca na japoński rynek klientów flotowych i korporacyjnych. Klientom indywidualnym samochód zostanie udostępniony od kwietnia 2010 roku (zamówienia przyjmowane są od 31 lipca). Wprowadzenie na rynek europejski (w wersji dla ruchu lewostronnego) planowane jest na koniec 2010 roku.
Zobacz koniecznie: Wszystko o Mitsubishi
Tematy w artykule: Mitsubishi i-MiEV

Podobne wiadomości:

Mitsubishi i-MiEV – jeździć bez paliwa

auto motor i sport 0000-00-00

Pierwszy seryjny samochód elektryczny. Jeździ po Japonii, do sprzedaży w Europie trafi w przyszłym roku. Już teraz mieliśmy okazję sprawdzić, jak spisuje się samochód pozbawiony silnika spalinowego. Wrażenia z niedalekiej przyszłości.

Mitsubishi Xpander zadebiutował w Indonezji

Mitsubishi Xpander zadebiutował w Indonezji

Aktualności 2017-08-11

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.