mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Mitsubishi i Nissan rozszerzają współpracę

Mitsubishi i Nissan rozszerzają współpracę

Segment aut mini oraz pojazdów dostawczych to te obszary rynku, w których Mitsubishi i Nissan zamierzają rozszerzyć dotychczasową współpracę. Rozważane są także możliwości partnerstwa przy innych projektach. Dziś obie firmy ogłosiły decyzję o wspólnej działalności w tym zakresie.

Mitsubishi i Nissan współpracują już od dłuższego czasu na rynku japońskim w ramach kilkunastu umów o dostarczaniu gotowych samochodów (OEM), a umowy te dotyczą samochodów typu mini i aut dostawczych. Dodatkowo, aby rozszerzyć zakres obecnej współpracy obydwie firmy postanowiły zbadać możliwości, które generowałyby dodatkowe efekty synergii. Umowa o współpracy pomiędzy Mitsubishi i Nissanem będzie uzupełniała zawarte dotychczas porozumienia.

Odnośnie rozszerzenia współpracy przy dostarczaniu gotowych samochodów (OEM), postanowiono, że Nissan dostarczy lekki samochód typu van/kombi dla Mitsubishi Motors, przeznaczony na rynek japoński. Z kolei Mitsubishi dostarczy samochód typu SUV dla Nissana z przeznaczeniem na rynki Bliskiego Wschodu. Trwają także rozmowy na temat dostarczania przez Nissana samochodów z segmentu aut klasy wyższej preznaczonych na rynek japoński.

W sferze analiz znajduje się możliwość produkcji obecnej generacji pickupa Nissan Navara w fabryce Mitsubishi Motor w Tajlandii. W dłuższej perspektywie obydwie firmy badają możliwość współpracy przy produkcji i opracowaniu nowej generacji jednotonowego pickupa. Rozważane jest także założenie spółki joint venture (50:50) w celu planowania i opracowywania aut typu mini przeznaczonych na japoński rynek.

Oba japońskie koncerny współpracują już ze sobą od 2003 roku. Kooperacja obejmowała kilkunaście różnego rodzaju umów o dostarczanie gotowych samochodów (OEM) w segmntach mini oraz pojazdów dostawczych.
Zobacz koniecznie: Wszystko o Mitsubishi Wszystko o Nissan
Tematy w artykule: Nissan Mitsubishi

Podobne wiadomości:

Mitsubishi Xpander zadebiutował w Indonezji

Mitsubishi Xpander zadebiutował w Indonezji

Aktualności 2017-08-11

Nissan Leaf Nismo - nadchodzi elektryczny hot-hatch

Nissan Leaf Nismo - nadchodzi elektryczny...

Aktualności 2017-10-04

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Importer niemieckiej marki opublikował właśnie cennik nowego Audi A6. Samochód będzie dostępny na początek w silnikiem benzynowym i wysokoprężnym. Cennik otwiera kwota 296 600 zł.