mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Mitsubishi "i": W Europie za dwa lata

Mitsubishi "i": W Europie za dwa lata

Mały model o nazwie "i" od 2009 roku będzie sprzedawany także w Europie - oficjalnie poinformowało Mitsubishi. Niezależnie od wyposażenia standardowego cena samochodu raczej nie powinna przekroczyć 10 000 euro.

Mitsubishi
Mitsubishi „i” jest najmniejszym samochodem z gamy modelowej japońskiego producenta. Auto ma długość 3,40 m i jest tym samym blisko o 40 cm krótsze od reprezentanta klasy B – Colta. Choć oficjalny debiut „i” przewidziany jest według ustaleń koncernu dopiero na rok 2009, to już teraz w Wielkiej Brytanii od lata br. zostało sprzedanych kilka jego egzemplarzy z kierownicą po prawej stronie. Maluch z garażu Mitsubishi mimo niewielkich gabarytów może pochwalić się imponującym rozstawem osi, wynoszącym 2,55 m. Taki wynik udało się uzyskać dzięki montażowi silnika pod podłogą bagażnika oraz przesunięcia zbiornika paliwa pod fotel kierowcy. Plus takiego rozwiązania to spora ilość miejsca w środku jak na auto takiej klasy.

Nowy produkt spod znaku „Trzech diamentów” w podstawowej wersji zasilany jest trzycylindrowym silnikiem o pojemności 660 ccm i mocy 57 KM. Średnie spalanie tej jednostki szacowane jest przez Mitsubishi na poziomie 5,2 l. benzyny. Póki co niewiadomo jednak, czy taki motor znajdzie się także w ofercie w wersji z kierownicą po lewej stronie. Być może producent w tym wypadku zdecyduje się na montaż nieco większej jednostki, o pojemności 1,0 l. i mocy 65 KM. Na rynek europejski w w 2010 roku trafić ma także wersja zasilana silnikiem elektrycznym „I-Miev”. Taki wariant Mitsubishi „i”, wykorzystujący  technologię silników montowanych przy kołach samochodu wyposażonego dodatkowo w zestaw baterii gromadzących energię, trafi do sprzedaży w Japonii rok wcześniej.

Czytaj także:

Miejski "i" w sprzedaży 2006-01-27

Podobne wiadomości:

Mitusbishi Expander - kolejny model w Europie?

Mitusbishi Expander - kolejny model w...

Aktualności 2017-07-19

Mitsubishi L200 pickupem roku 2017

Mitsubishi L200 pickupem roku 2017

Aktualności 2016-12-01

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Autostrada A2  - ruszy odcinek z Mińska Maz. do Siedlec
Autostrada A2 - ruszy odcinek z Mińska Maz. do Siedlec
Minister Infrastruktury i Budownictwa Andrzej Adamczyk poinformował o podpisaniu umowy na wykonanie koncepcji programowej dla kolejnego fragmentu autostrady A2. Dzięki temu powstanie dokumentacja niezbędna do ogłoszenia przetargu.