mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Mitsubishi "i": W Europie za dwa lata

Mitsubishi "i": W Europie za dwa lata

Mały model o nazwie "i" od 2009 roku będzie sprzedawany także w Europie - oficjalnie poinformowało Mitsubishi. Niezależnie od wyposażenia standardowego cena samochodu raczej nie powinna przekroczyć 10 000 euro.

Mitsubishi
Mitsubishi „i” jest najmniejszym samochodem z gamy modelowej japońskiego producenta. Auto ma długość 3,40 m i jest tym samym blisko o 40 cm krótsze od reprezentanta klasy B – Colta. Choć oficjalny debiut „i” przewidziany jest według ustaleń koncernu dopiero na rok 2009, to już teraz w Wielkiej Brytanii od lata br. zostało sprzedanych kilka jego egzemplarzy z kierownicą po prawej stronie. Maluch z garażu Mitsubishi mimo niewielkich gabarytów może pochwalić się imponującym rozstawem osi, wynoszącym 2,55 m. Taki wynik udało się uzyskać dzięki montażowi silnika pod podłogą bagażnika oraz przesunięcia zbiornika paliwa pod fotel kierowcy. Plus takiego rozwiązania to spora ilość miejsca w środku jak na auto takiej klasy.

Nowy produkt spod znaku „Trzech diamentów” w podstawowej wersji zasilany jest trzycylindrowym silnikiem o pojemności 660 ccm i mocy 57 KM. Średnie spalanie tej jednostki szacowane jest przez Mitsubishi na poziomie 5,2 l. benzyny. Póki co niewiadomo jednak, czy taki motor znajdzie się także w ofercie w wersji z kierownicą po lewej stronie. Być może producent w tym wypadku zdecyduje się na montaż nieco większej jednostki, o pojemności 1,0 l. i mocy 65 KM. Na rynek europejski w w 2010 roku trafić ma także wersja zasilana silnikiem elektrycznym „I-Miev”. Taki wariant Mitsubishi „i”, wykorzystujący  technologię silników montowanych przy kołach samochodu wyposażonego dodatkowo w zestaw baterii gromadzących energię, trafi do sprzedaży w Japonii rok wcześniej.

Czytaj także:

Miejski "i" w sprzedaży 2006-01-27

Podobne wiadomości:

Krótkie formy

auto motor i sport 0000-00-00

Szykuje się gorący rok pojedynków w klasie maluchów. Same modele nowe, odświeżone, albo takie, które nie zdążyły się zestarzeć. Na otwarcie sezonu - Fiat Grande Punto 1.4, Mitsubishi Colt 1.3 i Toyota Yaris 1.3.

Jeden za wszystkich

auto motor i sport 0000-00-00

Miał być zwyczajny test porównawczy, a zrobił się bój na śmierć i życie. Najnowszy Ford Galaxy chce udowodnić starszym konkurentom, że jest od nich lepszy. Oni jemu, że aż tak bardzo się go nie boją. Kto wygra?

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.