mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Mitsubishi na indonezyjski rynek

Mitsubishi na indonezyjski rynek

Mitsubishi Motors we współpracy z Suzuki wprowadził do sprzedaży na indonezyjski rynek nowy, wielofunkcyjny pojazd .

Mitsubishi na indonezyjski rynek
15 września w Indonezji koncern Mitsubishi Motors rozpoczął sprzedaż nowego auta o nazwie Maven. Pojazd ten powstał dzięki współpracy z firmą Suzuki, a sprzedaż nowego modelu odbywać się będzie za pośrednictwem indonezyjskiego dystrybutora MMC.
 
Maven wykorzystuje częściowo zmienione nadwozie auta typu MPV, które jest produkowane przez lokalny oddział koncernu Suzuki. Samochód napędza 1,5-litrowy silnik benzynowy wytwarzany przez miejscowego partnera MMC – Mitsubishi Krama Yudaha Motors and Manufacturing. Maksymalna liczba sztuk nadwozia dostarczanych przez Suzuki będzie wynosić 12.000 egzemplarzy rocznie.
 
Mitsubishi Motors i koncern Suzuki rozpoczęły współpracę już w 1991 roku, projektując w Indonezji niewielki samochód dostawczy. Sprzedawany był on jako Mitsubishi Colt T120SS oraz Suzuki Futura. Produkcja nowego samochodu będzie więc drugim projektem realizowanym w kooperacji z Suzuki.
 
 

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.