mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Mitsubishi na indonezyjski rynek

Mitsubishi na indonezyjski rynek

Mitsubishi Motors we współpracy z Suzuki wprowadził do sprzedaży na indonezyjski rynek nowy, wielofunkcyjny pojazd .

Mitsubishi na indonezyjski rynek
15 września w Indonezji koncern Mitsubishi Motors rozpoczął sprzedaż nowego auta o nazwie Maven. Pojazd ten powstał dzięki współpracy z firmą Suzuki, a sprzedaż nowego modelu odbywać się będzie za pośrednictwem indonezyjskiego dystrybutora MMC.
 
Maven wykorzystuje częściowo zmienione nadwozie auta typu MPV, które jest produkowane przez lokalny oddział koncernu Suzuki. Samochód napędza 1,5-litrowy silnik benzynowy wytwarzany przez miejscowego partnera MMC – Mitsubishi Krama Yudaha Motors and Manufacturing. Maksymalna liczba sztuk nadwozia dostarczanych przez Suzuki będzie wynosić 12.000 egzemplarzy rocznie.
 
Mitsubishi Motors i koncern Suzuki rozpoczęły współpracę już w 1991 roku, projektując w Indonezji niewielki samochód dostawczy. Sprzedawany był on jako Mitsubishi Colt T120SS oraz Suzuki Futura. Produkcja nowego samochodu będzie więc drugim projektem realizowanym w kooperacji z Suzuki.
 
 

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Rusza pierwszy wirtualny garaż dla kierowców
Rusza pierwszy wirtualny garaż dla kierowców
Kilka dni temu uruchomiono pierwszy wirtualny garaż dla posiadaczy motocykli i samochodów. Serwis iMoto skupia w jednym miejscu wszystkie informacje i usługi związanie z utrzymaniem i serwisowaniem pojazdu, a także zapewnia przydatne porady i rozrywkę fanom motoryzacji w bardzo przystępny sposób.