mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Mitsubishi na indonezyjski rynek

Mitsubishi na indonezyjski rynek

Mitsubishi Motors we współpracy z Suzuki wprowadził do sprzedaży na indonezyjski rynek nowy, wielofunkcyjny pojazd .

Mitsubishi na indonezyjski rynek
15 września w Indonezji koncern Mitsubishi Motors rozpoczął sprzedaż nowego auta o nazwie Maven. Pojazd ten powstał dzięki współpracy z firmą Suzuki, a sprzedaż nowego modelu odbywać się będzie za pośrednictwem indonezyjskiego dystrybutora MMC.
 
Maven wykorzystuje częściowo zmienione nadwozie auta typu MPV, które jest produkowane przez lokalny oddział koncernu Suzuki. Samochód napędza 1,5-litrowy silnik benzynowy wytwarzany przez miejscowego partnera MMC – Mitsubishi Krama Yudaha Motors and Manufacturing. Maksymalna liczba sztuk nadwozia dostarczanych przez Suzuki będzie wynosić 12.000 egzemplarzy rocznie.
 
Mitsubishi Motors i koncern Suzuki rozpoczęły współpracę już w 1991 roku, projektując w Indonezji niewielki samochód dostawczy. Sprzedawany był on jako Mitsubishi Colt T120SS oraz Suzuki Futura. Produkcja nowego samochodu będzie więc drugim projektem realizowanym w kooperacji z Suzuki.
 
 

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.