mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Mitsubishi potwierdza rozmowy z PSA

Mitsubishi potwierdza rozmowy z PSA

Japoński koncern Mitsubishi Motors, przeżywający w ostatnim czasie spore problemy, poinformował oficjalnie o trwających rozmowach nt. współpracy z francuską grupą PSA Peugeot Citroen.

Ścisła współpraca z jakimś partnerem ma pomóc japońskiej firmie wyjść z kryzysu, choć droga do uzdrowienia firmy byłaby długa. Rzecznik koncernu, Junji Nishihata, potwierdził, iż "Mitsubishi rozważa możliwość współpracy z PSA Peugeot Citroen", "Jednak nie zostały podjęte jeszcze żadne szczegóły dotyczące ewentualnej kooperacji" - szybko dodał.

Strona francuska nie potwierdziła natomiast, iż prowadzone były jakieś negocjacje. Wg rzecznika, firma prowadzi rozmowy z większością koncernów w branży, w tym i z Mitsubishi, jednak nie ustalono żadnych szczegółów dotyczących wspólnej produkcji, ani tym bardziej przekazania wzajemnego udziałów.

Japońskie media jednak spekulują, iż Mitsubishi będzie wytwarzał rocznie 40 tys. aut (30 tys. SUV-ów i 10 tys. trucków), które następnie będą sprzedawane pod marką Peugeot.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.