mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Mitsubishi potwierdza rozmowy z PSA

Mitsubishi potwierdza rozmowy z PSA

Japoński koncern Mitsubishi Motors, przeżywający w ostatnim czasie spore problemy, poinformował oficjalnie o trwających rozmowach nt. współpracy z francuską grupą PSA Peugeot Citroen.

Ścisła współpraca z jakimś partnerem ma pomóc japońskiej firmie wyjść z kryzysu, choć droga do uzdrowienia firmy byłaby długa. Rzecznik koncernu, Junji Nishihata, potwierdził, iż "Mitsubishi rozważa możliwość współpracy z PSA Peugeot Citroen", "Jednak nie zostały podjęte jeszcze żadne szczegóły dotyczące ewentualnej kooperacji" - szybko dodał.

Strona francuska nie potwierdziła natomiast, iż prowadzone były jakieś negocjacje. Wg rzecznika, firma prowadzi rozmowy z większością koncernów w branży, w tym i z Mitsubishi, jednak nie ustalono żadnych szczegółów dotyczących wspólnej produkcji, ani tym bardziej przekazania wzajemnego udziałów.

Japońskie media jednak spekulują, iż Mitsubishi będzie wytwarzał rocznie 40 tys. aut (30 tys. SUV-ów i 10 tys. trucków), które następnie będą sprzedawane pod marką Peugeot.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Skoda zdobywa mistrzostwo świata w WRC2!
Skoda zdobywa mistrzostwo świata w WRC2!
„Latający Finowie" jeżdżący w barwach Skody, czyli Esapekka Lappi i Janne Ferm zostali Rajdowymi Mistrzami Świata. Po zajęciu najwyższych lokat w Rajdzie Australii zwyciężyli w klasyfikacjach generalnych kierowców i pilotów w Rajdowych Mistrzostwach Świata FIA WRC 2. Dla obydwu to największe osiągnięcia w ich karierach,