mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Mitsubishi przyspiesza wprowadzenie nowego diesla

Mitsubishi przyspiesza wprowadzenie nowego diesla

Mitsubishi Motors Corporation ogłosiło, że zamierza przyspieszyć premierę silnika wysokoprężnego nowej generacji o pojemności dwóch litrów. Jednostka przeznaczona na rynek europejski wejdzie do produkcji na początku 2009 roku, czyli wcześniej niż zakładano.

Mitsubishi przyspiesza wprowadzenie nowego diesla

Nowa jednostka wysokoprężna jest jak na razie w końcowej fazie tworzenia. Będzie ona produkowana w fabryce silników, umiejscowionej w Kioto. Silnik powstał przy współpracy Mistusbishi Heavy Industries i potwierdza plany japońskiego producenta, co do obniżenia emisji CO2 oraz innych szkodliwych gazów.

Wśród elementów, które przyczynią się do osiągnięcia najwyżej mocy w swojej klasie jest nowa turbosprężarka oraz efektywna charakterystyka spalania. Jest to wynik zastosowania nowej technologii analitycznej, opracowanej przez Mitsubishi Heavy Industries oraz Mitsubishi Motors.

Nowy silnik diesla obok technologii pojazdów elektrycznych jest głównym elementem programu na rzecz ochrony środowiska naturalnego "Mitsubishi Motors Enviroment Initiative Program 2010. Przyspieszenie wprowadzenia na rynek jednostki wysokoprężnej pozwoli koncernowi spełnić wymagania rosnącej liczby świadomych ekologicznie klientów.

Po wprowadzeniu jednostki na europejski rynek, trafi ona także na inne kontynenty.

Czytaj także:

Usterka w Pajero Sport... (2007-04-20)

Mitsubishi Outlander: Pełnowymiarowy diament (2007-04-20)

Mitsubishi i Nissan rozszerzają współpracę (2007-04-04)

Zobacz koniecznie: Wszystko o Mitsubishi
Tematy w artykule: Mitsubishi

Podobne wiadomości:

Mitusbishi Expander - kolejny model w Europie?

Mitusbishi Expander - kolejny model w...

Aktualności 2017-07-19

Mitsubishi L200 pickupem roku 2017

Mitsubishi L200 pickupem roku 2017

Aktualności 2016-12-01

Komentuj:

~artur.m@vip.wp.pl 2007-07-07

Miłośnikom marki polecam zapoznaie się z likwidacją korozji elementów nadwozia flagowego modelu lancer - rekomendowana przez producenta technologia to papier ścierny + lakierowanie + oklejanie skorodowanych elementów zamiast wymiany ich na nowe lub wymiany pojazdu na nowy bez wad, więcej informacji pod adresem www,lancer-rust.neostrada.pl

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Importer niemieckiej marki opublikował właśnie cennik nowego Audi A6. Samochód będzie dostępny na początek w silnikiem benzynowym i wysokoprężnym. Cennik otwiera kwota 296 600 zł.