mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Mitsubishi przyspiesza wprowadzenie nowego diesla

Mitsubishi przyspiesza wprowadzenie nowego diesla

Mitsubishi Motors Corporation ogłosiło, że zamierza przyspieszyć premierę silnika wysokoprężnego nowej generacji o pojemności dwóch litrów. Jednostka przeznaczona na rynek europejski wejdzie do produkcji na początku 2009 roku, czyli wcześniej niż zakładano.

Mitsubishi przyspiesza wprowadzenie nowego diesla

Nowa jednostka wysokoprężna jest jak na razie w końcowej fazie tworzenia. Będzie ona produkowana w fabryce silników, umiejscowionej w Kioto. Silnik powstał przy współpracy Mistusbishi Heavy Industries i potwierdza plany japońskiego producenta, co do obniżenia emisji CO2 oraz innych szkodliwych gazów.

Wśród elementów, które przyczynią się do osiągnięcia najwyżej mocy w swojej klasie jest nowa turbosprężarka oraz efektywna charakterystyka spalania. Jest to wynik zastosowania nowej technologii analitycznej, opracowanej przez Mitsubishi Heavy Industries oraz Mitsubishi Motors.

Nowy silnik diesla obok technologii pojazdów elektrycznych jest głównym elementem programu na rzecz ochrony środowiska naturalnego "Mitsubishi Motors Enviroment Initiative Program 2010. Przyspieszenie wprowadzenia na rynek jednostki wysokoprężnej pozwoli koncernowi spełnić wymagania rosnącej liczby świadomych ekologicznie klientów.

Po wprowadzeniu jednostki na europejski rynek, trafi ona także na inne kontynenty.

Czytaj także:

Usterka w Pajero Sport... (2007-04-20)

Mitsubishi Outlander: Pełnowymiarowy diament (2007-04-20)

Mitsubishi i Nissan rozszerzają współpracę (2007-04-04)

Zobacz koniecznie: Wszystko o Mitsubishi
Tematy w artykule: Mitsubishi

Podobne wiadomości:

Mitusbishi Expander - kolejny model w Europie?

Mitusbishi Expander - kolejny model w...

Aktualności 2017-07-19

Nowe wcielenie Mitsubishi Eclipse - wersja Cross

Nowe wcielenie Mitsubishi Eclipse - wersja...

Aktualności 2017-02-17

Komentuj:

~artur.m@vip.wp.pl 2007-07-07

Miłośnikom marki polecam zapoznaie się z likwidacją korozji elementów nadwozia flagowego modelu lancer - rekomendowana przez producenta technologia to papier ścierny + lakierowanie + oklejanie skorodowanych elementów zamiast wymiany ich na nowe lub wymiany pojazdu na nowy bez wad, więcej informacji pod adresem www,lancer-rust.neostrada.pl

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Już latem łatwiejszy przejazd Zakopianką
Już latem łatwiejszy przejazd Zakopianką
W połowie sierpnia kierowcy jadący Zakopianką będą mogli skorzystać z nowo wybudowanego węzła drogowego w Poroninie. Marszałek województwa małopolskiego zapewnił, że wszystkie prace postępują zgodnie z harmonogramem.