Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Mitsubishi rozszerza gamę Outlandera

Mitsubishi rozszerza gamę Outlandera

Na początku przyszłego roku Mitsubishi wprowadzi do sprzedaży trzy nowe wersje modelu Outlander: Equippe, Sport oraz Sport SE.

Mitsubishi rozszerza gamę Outlandera

Początkowo dostępne będą one na terenie Wielkiej Brytanii, później systematycznie również na terenie całej Europy. Wersje te zostały wyposażone w nowy benzynowy silnik MIVEC 2.4-litrowy, czterocylindrowy o mocy 158 KM. Wszystkie wersje współpracują z czterobiegową, automatyczną przekładnią INVECS-II drugiej generacji z możliwością przejścia na sportowy tryb ręczny. Nowe wersje Outlandera powstały na bazie zmodyfikowanej platformy modelu Evo VIII oraz wykorzystują system napędu na cztery koła pochodzący z modeli rajdowych. Nowy Outlander charakteryzuje się większym prześwitem oraz wyżej położonymi siedzeniami jak u typowych terenowców, różnorodnością oraz sporą przestrzenią wewnątrz kabiny jak u "kombiaków" oraz wysokim komfortem jazdy oraz nisko położonym punktem ciężkości typowym dla sedanów.

Od momentu wprowadzenia poprzednich wersji w maju tego roku w Europie sprzedano już ponad 7 tysięcy egzemplarzy. Do końca roku przedstawiciele Mitsubishi w Europie planują sprzedaż nawet do 10 tysięcy sztuk tego modelu.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Autostrada A4 na Podkarpaciu bez utrudnień
Autostrada A4 na Podkarpaciu bez utrudnień
Na początku września oddano do ruchu wiadukt na autostradzie A4 na odcinku od węzła Rzeszów Wschód do węzła Jarosław Zachód.
Rozpoznaj modele Skody i wygraj Rozpoznaj modele Skody i wygraj