mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Mitsubishi rozszerza gamę Outlandera

Mitsubishi rozszerza gamę Outlandera

Na początku przyszłego roku Mitsubishi wprowadzi do sprzedaży trzy nowe wersje modelu Outlander: Equippe, Sport oraz Sport SE.

Mitsubishi rozszerza gamę Outlandera

Początkowo dostępne będą one na terenie Wielkiej Brytanii, później systematycznie również na terenie całej Europy. Wersje te zostały wyposażone w nowy benzynowy silnik MIVEC 2.4-litrowy, czterocylindrowy o mocy 158 KM. Wszystkie wersje współpracują z czterobiegową, automatyczną przekładnią INVECS-II drugiej generacji z możliwością przejścia na sportowy tryb ręczny. Nowe wersje Outlandera powstały na bazie zmodyfikowanej platformy modelu Evo VIII oraz wykorzystują system napędu na cztery koła pochodzący z modeli rajdowych. Nowy Outlander charakteryzuje się większym prześwitem oraz wyżej położonymi siedzeniami jak u typowych terenowców, różnorodnością oraz sporą przestrzenią wewnątrz kabiny jak u "kombiaków" oraz wysokim komfortem jazdy oraz nisko położonym punktem ciężkości typowym dla sedanów.

Od momentu wprowadzenia poprzednich wersji w maju tego roku w Europie sprzedano już ponad 7 tysięcy egzemplarzy. Do końca roku przedstawiciele Mitsubishi w Europie planują sprzedaż nawet do 10 tysięcy sztuk tego modelu.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
WYRUSZ W 4 STRONY POLSKI Z MINI COUNTRYMAN
WYRUSZ W 4 STRONY POLSKI Z MINI COUNTRYMAN
Nowe MINI Countryman kusi stylowym wyglądem, oferuje komfortowe warunki podróżowania, a do tego nie boi się wyjechać poza asfalt. To jednak nie wszystko! Zobacz, co jeszcze skrywa w sobie największy model w rodzinie.
Mini Countryman Mini Countryman