mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Mitsubishi rozważa produkcję aut w Rosji

Mitsubishi rozważa produkcję aut w Rosji

Japoński producent samochodów, Mitsubishi Motors być może uruchomi produkcję samochodów w Rosji. Według informacji przekazanych przez koncern, odbyły się już pierwsze rozmowy z rządem w Moskwie na temat możliwości rozpoczęcia inwestycji.

Mitsubishi rozważa produkcję aut w Rosji
Kierownictwo Mitsubishi już złożyło projekt inwestycyjny na ręce rosyjskich urzędników, jednak póki co nie można mówić o niczym konkretnym. „Lokalna produkcja to alternatywa dla rozbudowywania pozycji naszej marki” – tak brzmiało krótkie oświadczenie japońskiego producenta, który w ten sposób zareagował na doniesienia japońskiej gazety gospodarczej „Nihon Keizai Shimbun” informującej o rzekomej próbie nawiązania współpracy Mitsubishi z koncernem PSA Peugeot Citroen, która miałaby dotyczyć wspólnej budowy fabryki w St. Petersburgu.

Zdolności produkcyjne nowo powstałego zakładu miałyby wynieść 200 tys. aut rocznie, a cała inwestycja wyceniana jest na 50 miliardów jenów.

PSA obecnie także zaangażowane jest w sprawdzanie możliwości rozpoczęcia budowy fabryki, jednak w przypadku wspólnej inwestycji z Mitsubishi, francuski koncern wykluczył bliższą współpracę przy produkcji konkretnych modeli.

Dowiedz się więcej o marce Mitsubishi

Zobacz TEST mojeauto.pl modeli marki Mitsubishi

Czytaj także:

Mitsubishi nie sprzedaje fabryki w Holandii 2006-11-10
Zobacz koniecznie: Wszystko o Mitsubishi
Tematy w artykule: Mitsubishi

Podobne wiadomości:

Mitsubishi Xpander zadebiutował w Indonezji

Mitsubishi Xpander zadebiutował w Indonezji

Aktualności 2017-08-11

Nowe wcielenie Mitsubishi Eclipse - wersja Cross

Nowe wcielenie Mitsubishi Eclipse - wersja...

Aktualności 2017-02-17

Komentuj:

~artur.m@vip.wp.pl 2007-07-07

Miłośnikom marki polecam zapoznaie się z likwidacją korozji elementów nadwozia flagowego modelu lancer - rekomendowana przez producenta technologia to papier ścierny + lakierowanie + oklejanie skorodowanych elementów zamiast wymiany ich na nowe lub wymiany pojazdu na nowy bez wad, więcej informacji pod adresem www,lancer-rust.neostrada.pl

~tomi 2007-01-14

to już nieaktualne.

~mil1231@gazeta.pl 2007-01-13

po cholerę? chyba tylkożeby płacić im po 100 $. tam powinno się produkować tylko gorzałę...!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Importer niemieckiej marki opublikował właśnie cennik nowego Audi A6. Samochód będzie dostępny na początek w silnikiem benzynowym i wysokoprężnym. Cennik otwiera kwota 296 600 zł.