mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Mitsubishi rozwija gamę silników

Mitsubishi rozwija gamę silników

W 2005 roku ruszy produkcja zupełnie nowej rodziny silników Mitsubishi określana jako World Engine (światowy silnik). Rzędowa, czterocylindrowa i wykonana z aluminium jednostka napędowa o pojemnościach 1.8, 2.0 oraz 2.4 litra oraz oznaczona symbolem serii IL4, zapowiada się jako najlepszy silnik w swojej klasie.

Silniki World Engine będą produkowane w zakładach w Dundee, Michigan w Stanach Zjednoczonych oraz w znanej fabryce Mitsubishi Motors w Shiga w Japonii. Zakłady Shiga zostaną w tym celu rozbudowane i zmodernizowane kosztem 10 miliardów jenów. Powierzchnia hal produkcyjnych zostanie zwiększona o 12 tysięcy metrów kwadratowych do poziomu 67 tysięcy metrów kwadratowych. Zakończenie prac przewidziano na lato przyszłego roku. W nowych zakładach znajdzie także zastosowanie wprowadzony właśnie przez Mitsubishi Motors nowy system kontroli jakości - Quality Gate System (wyjściowy system kontroli).
- Inwestycja w Shiga to potwierdzenie naszego uznania dla wysokich kwalifikacji pracowników w Japonii. Pokazuje także nasze zaangażowanie na tutejszym rynku i jest również przykładem naszej polityki dążenia do efektów ekonomicznych na najwyższym poziomie. Całość przyniesie największe korzyści naszym obecnym i przyszłym klientom – powiedział Rolf Eckrodt, prezes i dyrektor generalny Mitsubishi Motors.
Plany produkcyjne nowej rodziny silników zakładają wytwarzanie ponad 1.5 miliona jednostek rocznie.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.