mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Mitsubishi w Europie 7,6% na plusie

Mitsubishi w Europie 7,6% na plusie

Firma Mitsubishi Motors zanotowała 7,6% wzrostu sprzedaży w okresie od stycznia do końca października bieżącego roku.

Mitsubishi w Europie 7,6% na plusie

W tym okresie sprzedano 185.229 auta marki Mitsubishi w porównaniu do 172.072 aut w 2003 roku. Największy – ponad 65% wzrost zanotowano w Rosji, o 14,5% zwiększył się wynik sprzedaży w Wielkiej Brytanii i 0,5% we Francji. Wzrost sprzedaży odnotowano także w Holandii, Portugalii, Grecji i na Ukrainie, czyli na siedmiu spośród 10 najważniejszych rynków. Największy spadek zanotowano na rynku niemieckim (-15,9%) i włoskim (-12,2%).

Nabywców znalazło już w tym roku 30.192 Lancerów i 13.004 nowych Coltów. Wprowadzenie tego ostatniego modelu na europejskie rynki odbywało się w kilku etapach od maja do września, kiedy to auto pojawiło się w Wielkiej Brytanii, krajach skandynawskich oraz Europie Centralnej i Wschodniej. We wrześniu w ofercie pojawiły się także 2 nowe silniki: benzynowy 1,1 l i wysokoprężny 1,5 l (95 KM). 

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Studenci Skody zbudowali elektryczne buggy
Studenci Skody zbudowali elektryczne buggy
Co roku uczniowie szkoły zawodowej prowadzonej przez Skode budują swój pierwszy pojazd. Tym razem po trzech udanych projektach z ostatnich lat stworzyli elektryczne buggy o nazwie Skoda Element.