mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Mitsubishi w Europie 7,6% na plusie

Mitsubishi w Europie 7,6% na plusie

Firma Mitsubishi Motors zanotowała 7,6% wzrostu sprzedaży w okresie od stycznia do końca października bieżącego roku.

Mitsubishi w Europie 7,6% na plusie

W tym okresie sprzedano 185.229 auta marki Mitsubishi w porównaniu do 172.072 aut w 2003 roku. Największy – ponad 65% wzrost zanotowano w Rosji, o 14,5% zwiększył się wynik sprzedaży w Wielkiej Brytanii i 0,5% we Francji. Wzrost sprzedaży odnotowano także w Holandii, Portugalii, Grecji i na Ukrainie, czyli na siedmiu spośród 10 najważniejszych rynków. Największy spadek zanotowano na rynku niemieckim (-15,9%) i włoskim (-12,2%).

Nabywców znalazło już w tym roku 30.192 Lancerów i 13.004 nowych Coltów. Wprowadzenie tego ostatniego modelu na europejskie rynki odbywało się w kilku etapach od maja do września, kiedy to auto pojawiło się w Wielkiej Brytanii, krajach skandynawskich oraz Europie Centralnej i Wschodniej. We wrześniu w ofercie pojawiły się także 2 nowe silniki: benzynowy 1,1 l i wysokoprężny 1,5 l (95 KM). 

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.