mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Mitsubishi w Europie 7,6% na plusie

Mitsubishi w Europie 7,6% na plusie

Firma Mitsubishi Motors zanotowała 7,6% wzrostu sprzedaży w okresie od stycznia do końca października bieżącego roku.

Mitsubishi w Europie 7,6% na plusie

W tym okresie sprzedano 185.229 auta marki Mitsubishi w porównaniu do 172.072 aut w 2003 roku. Największy – ponad 65% wzrost zanotowano w Rosji, o 14,5% zwiększył się wynik sprzedaży w Wielkiej Brytanii i 0,5% we Francji. Wzrost sprzedaży odnotowano także w Holandii, Portugalii, Grecji i na Ukrainie, czyli na siedmiu spośród 10 najważniejszych rynków. Największy spadek zanotowano na rynku niemieckim (-15,9%) i włoskim (-12,2%).

Nabywców znalazło już w tym roku 30.192 Lancerów i 13.004 nowych Coltów. Wprowadzenie tego ostatniego modelu na europejskie rynki odbywało się w kilku etapach od maja do września, kiedy to auto pojawiło się w Wielkiej Brytanii, krajach skandynawskich oraz Europie Centralnej i Wschodniej. We wrześniu w ofercie pojawiły się także 2 nowe silniki: benzynowy 1,1 l i wysokoprężny 1,5 l (95 KM). 

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
MUSI BYĆ COOL
MUSI BYĆ COOL
Ten nowoczesny samochód miejski, dzięki nadmuchanej karoserii, nietypowym reflektorom, innowacyjnym panelom Airbump i dziesiątkom dostępnych wersji kolorystycznych sprawił, że kierowca wreszcie może wyrazić swoją osobowość.
Sky is the limit – Nowa Mazda CX-5 nie zna granic Sky is the limit – Nowa Mazda CX-5 nie zna granic