mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Mitsubishi w Genewie

Mitsubishi w Genewie

Mitsubishi ogłosiło listę samochodów, które wystawi na zbliżających się 81 targach genewskich, które będą miały miejsce w marcu.

Mitsubishi w Genewie
Główną atrakcją stoiska MMC, czyli Mitsubishi Motors Corporation, będzie Mitusbishi Concept Global Small, czyli małe kompaktowe auto, które zostało stworzone w myśl trzech haseł: kompaktowy, przystępny oraz oszczędny. Pozostałych aut będzie 11, z których niektóre już są w sprzedaży w Europie, łącznie z elektrycznym modelem i-MiEV, którego sprzedano w ilości 2.500 w ciągu pierwszych trzech miesięcy od startu produkcji w październiku 2010 roku. Dodajmy, że ta liczba obejmuje także siostrzane auta, czyli Peugeota iOn oraz Citroena C-ZERO.

Może coś więcej o Concept Global Small. Samochód ma mieć miejskie przeznaczenie z racji swoich rozmiarów, oszczędności oraz małej emisji gazów (90 g/km). Oczywiście auto ma system start-stop oraz jest bardzo aerodynamiczne, co pomaga w oszczędzaniu paliwa. Skrzynia CVT, zupełnie nowe hamulce, opony, silniki o pojemności 1 i 1,2 litra - to tylko niektóre z detali małego autka.

Pozostałe samochody na stoisku MMC w Genewie:

i-MiEV
ASX
Outlander
Pajero
L200
Lancer Sportback
Lancer Evolution
Colt
Total

Podobne wiadomości:

Mitsubishi Xpander zadebiutował w Indonezji

Mitsubishi Xpander zadebiutował w Indonezji

Aktualności 2017-08-11

Mitusbishi Expander - kolejny model w Europie?

Mitusbishi Expander - kolejny model w...

Aktualności 2017-07-19

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Porsche, Genesis i BMW to najlepsze marki
Porsche, Genesis i BMW to najlepsze marki
Amerykański oddział firmy J. D.  Power przygotował kolejny raport dotyczący postrzegania poszczególnych producentów samochodów przez lokalnych nabywców. Wyniki badania przeprowadzonego na terenie USA mocno zaskakują.
Austria. Czas na oddech Austria. Czas na oddech