mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Mitsubishi w Genewie

Mitsubishi w Genewie

Mitsubishi ogłosiło listę samochodów, które wystawi na zbliżających się 81 targach genewskich, które będą miały miejsce w marcu.

Mitsubishi w Genewie
Główną atrakcją stoiska MMC, czyli Mitsubishi Motors Corporation, będzie Mitusbishi Concept Global Small, czyli małe kompaktowe auto, które zostało stworzone w myśl trzech haseł: kompaktowy, przystępny oraz oszczędny. Pozostałych aut będzie 11, z których niektóre już są w sprzedaży w Europie, łącznie z elektrycznym modelem i-MiEV, którego sprzedano w ilości 2.500 w ciągu pierwszych trzech miesięcy od startu produkcji w październiku 2010 roku. Dodajmy, że ta liczba obejmuje także siostrzane auta, czyli Peugeota iOn oraz Citroena C-ZERO.

Może coś więcej o Concept Global Small. Samochód ma mieć miejskie przeznaczenie z racji swoich rozmiarów, oszczędności oraz małej emisji gazów (90 g/km). Oczywiście auto ma system start-stop oraz jest bardzo aerodynamiczne, co pomaga w oszczędzaniu paliwa. Skrzynia CVT, zupełnie nowe hamulce, opony, silniki o pojemności 1 i 1,2 litra - to tylko niektóre z detali małego autka.

Pozostałe samochody na stoisku MMC w Genewie:

i-MiEV
ASX
Outlander
Pajero
L200
Lancer Sportback
Lancer Evolution
Colt
Total

Podobne wiadomości:

Euro NCAP – bezpieczne Mitsubishi

auto motor i sport 0000-00-00

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Już niedługo nie będziemy musieli wozić ze sobą dowodu rejestracyjnego i poświadczenia polisy OC. Po wielu zapowiedziach i obietnicach posłowie w końcu przegłosowali zmiany w prawie.