mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Mitsubishi w Malezji

Mitsubishi w Malezji

Japoński koncern Mitsubishi Motors Corporation (MMC) poinformował o zakończeniu negocjacji i podpisaniu umowy dystrybucyjnej z firmą Mitsubishi Motors Malaysia Sdn Bhd (MMM), powstałą w marcu 2005 r.

Firma MMM powstała jako spółka joint venture Mitsubishi Corporation (MC) i Edaran Otomobil Nasional Berhad (EON). Umowa ta ma doprowadzić do wzmocnienia malezyjskiej sieci sprzedaży MMC.

Od pewnego czasu koncern MMC rozważał restrukturyzację i rozbudowę sieci sprzedaży w Malezji. Począwszy od teraz, wszystkie pojazdy marki Mitsubishi będą tam sprzedawane przez spółkę MMM w oparciu o podpisaną umowę.

W związku z rozszerzaniem strefy wolnego handlu w ramach Stowarzyszenia Narodów Azji Południowo-Wschodniej (ASEAN) należy się spodziewać dalszego rozwoju rynku motoryzacyjnego w Malezji, co chce wykorzystać Mitsubishi. Do tej pory koncern MMC oferował w Malezji samochody terenowo-rekreacyjne, półciężarówki, ciężarówki oraz inne pojazdy. Poprzez swego nowego dystrybutora Mitsubishi Motors Corporation zamierza włączyć do oferty również samochody osobowe.

Firma EON powstała w 1984 r. jako dystrybutor produktów firmy Proton, założonej w  1983 r. przez koncerny Heavy Industries Corporation of Malaysia Bhd., MMC i MC. Sprzedaż w 2003 r. wyniosła 72 tys. pojazdów, co stanowiło 23% wszystkich pojazdów sprzedanych na rynku malezyjskim (z wyłączeniem samochodów ciężarowych i autobusów).

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.