mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Mitsubishi w Malezji

Mitsubishi w Malezji

Japoński koncern Mitsubishi Motors Corporation (MMC) poinformował o zakończeniu negocjacji i podpisaniu umowy dystrybucyjnej z firmą Mitsubishi Motors Malaysia Sdn Bhd (MMM), powstałą w marcu 2005 r.

Firma MMM powstała jako spółka joint venture Mitsubishi Corporation (MC) i Edaran Otomobil Nasional Berhad (EON). Umowa ta ma doprowadzić do wzmocnienia malezyjskiej sieci sprzedaży MMC.

Od pewnego czasu koncern MMC rozważał restrukturyzację i rozbudowę sieci sprzedaży w Malezji. Począwszy od teraz, wszystkie pojazdy marki Mitsubishi będą tam sprzedawane przez spółkę MMM w oparciu o podpisaną umowę.

W związku z rozszerzaniem strefy wolnego handlu w ramach Stowarzyszenia Narodów Azji Południowo-Wschodniej (ASEAN) należy się spodziewać dalszego rozwoju rynku motoryzacyjnego w Malezji, co chce wykorzystać Mitsubishi. Do tej pory koncern MMC oferował w Malezji samochody terenowo-rekreacyjne, półciężarówki, ciężarówki oraz inne pojazdy. Poprzez swego nowego dystrybutora Mitsubishi Motors Corporation zamierza włączyć do oferty również samochody osobowe.

Firma EON powstała w 1984 r. jako dystrybutor produktów firmy Proton, założonej w  1983 r. przez koncerny Heavy Industries Corporation of Malaysia Bhd., MMC i MC. Sprzedaż w 2003 r. wyniosła 72 tys. pojazdów, co stanowiło 23% wszystkich pojazdów sprzedanych na rynku malezyjskim (z wyłączeniem samochodów ciężarowych i autobusów).

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Znamy polski cennik Citroena C3 Aircross
Znamy polski cennik Citroena C3 Aircross
Francuski producent mocno rozwija gamę crossoverów. Do oferty dołącza kompaktowy SUV – C3 Aircross. Klienci mogą już zamawiać u polskich dealerów przedpremierowe egzemplarze.
Sky is the limit – Nowa Mazda CX-5 nie zna granic Sky is the limit – Nowa Mazda CX-5 nie zna granic