mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Mitsubishi w Polsce jest super!

Mitsubishi w Polsce jest super!

Polski oddział Mitsubishi Motors po raz drugi z rzędu otrzymał niezwykle cenną nagrodę Excellent Sales Growth Award przyznawaną corocznie przez zarząd japońskiego koncernu motoryzacyjnego.

Mitsubishi w Polsce jest super!
Nagroda jest wyrazem uznania dla znakomitych wyników sprzedaży, jakie firma osiągnęła w roku fiskalnym 2009, który zakończył się 31 marca 2010 roku. Bieżący rok także napawa optymizmem - pomimo wyraźnego spadku na rynku nowych samochodów maj przyniósł marce spod znaku Trzech Diamentów prawie 3% wzrost sprzedaży. W tym roku - od stycznia do maja -  Outlander nadal pozostaje najpopularniejszym SUV-em w Polsce. W tym okresie L200 został niekwestionowanym liderem wśród pickupów, detronizując tym samym Nissana Navara.

W minionym roku fiskalnym (04.2009 -03.2010) Mitsubishi w Polsce sprzedało 8.744 samochody, zwiększając swoją sprzedaż o 36%, a udział w rynku tej marki wzrósł o 40% (z 1,91% do 2,66%) i jest jednym z największych na świecie. O niemal 60% wzrosła sprzedaż Outlandera, którego kupiło 3.365 klientów. Największy wzrost sprzedaży zanotował model Lancer Sportback, który trafił do prawie dwukrotnie większej grupy odbiorców (1.984 osób). 1.301 osób zdecydowało się na zakup Lancera Sedan, co daje 20% wzrost sprzedaży a 1.269 klientów - o 23% więcej niż przed rokiem - nabyło model Mitsubishi Colt. O 13% wzrosło też zainteresowanie terenowym modelem Mitsubishi Pajero, który trafił do 185 klientów.

Znakomite rezultaty Mitsubishi w Polsce doceniły władze firmy, przyznając polskiemu oddziałowi MMC nagrodę za świetne wyniki sprzedaży. Oceniano zarówno wolumen wzrostu sprzedaży w porównaniu z ubiegłym rokiem, jak i procentowy przyrost oraz wielkość udziału w danym rynku. Polska jest jednym z dwóch krajów w Europie, które otrzymały to najwyższe wyróżnienie.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Mitsubishi Outlander
Mitsubishi Outlander
Cena podstawowa już od: 99 990 PLN brutto
Dostępne nadwozia: suv-5dr.

Podobne wiadomości:

Mitusbishi Expander - kolejny model w Europie?

Mitusbishi Expander - kolejny model w...

Aktualności 2017-07-19

Sierpniowe promocje w Mitsubishi

auto motor i sport 0000-00-00

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Od kilku dni w północno-wschodniej Polsce pojawiły się nowe, żółte znaki na których możemy zobaczyć np. czołg. Na szczęście zwykli kierowcy nie muszą się nimi przejmować. Są to informacje przeznaczone dla wojskowych.