mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Mitsubishi w Polsce ma nowego prezesa

Mitsubishi w Polsce ma nowego prezesa

Polski oddział Mitsubishi Motors ma nowego prezesa zarządu – Hyoe Ooku. Po 4 latach pracy w Polsce Tsumutoku Yamada, dotychczasowy prezes zarządu MMC Car Poland, wraca do centrali w Japonii.

Mitsubishi w Polsce ma nowego prezesa
- To były cztery bardzo owocne lata. W tym czasie Mitsubishi ponad czterokrotnie zwiększyło swoją sprzedaż na polskim rynku – podsumował prezes Yamada przekazując swe obowiązki Ooku i żegnając się z kierownictwem i pracownikami MMC Car Poland.

- Naszym celem jest dalszy dynamiczny rozwój, między innymi poprzez doskonalenie i modernizację sieci placówek dilerskich. Doskonaląc jakość obsługi chcemy poszerzać grono zadowolonych klientów autoryzowanych salonów i serwisów Mitsubishi Motors w Polsce - podkreślił Hyoe Ooku.

Hyoe Ooku urodził się w 1956 roku w Tokio. W 1979 roku ukończył wydział handlowy tokijskiego Uniwersytetu Keio. Karierę zawodową rozpoczął w tym samym roku w departamencie metalurgicznym Mitsubishi Corporation (MC). W latach 1987-1992 pracował w pakistańskiej filii Mitsubishi Corporation. W 1993 roku trafił do departamentu samochodów MC, a do 1999 roku był menadżerem zespołu rozwoju i sprzedaży w Chinach. Przez kolejne 5 lat Ooku zarządzał centralą Mitsubishi Corporation, odpowiedzialną za interesy firmy w Izraelu i na Bliskim Wschodzie. Od 2004 do 2006 roku był szefem europejskiego zespołu kierującego działaniami firmy w Rosji, na Bliskim Wschodzie i Afryce. W latach 2006-2009 przewodził zespołowi odpowiedzialnemu za rynki południowo-zachodniej Azji i Korei. Przez dwa ostatnie lata pełnił obowiązki szefa zespołu zajmującego się rynkiem koreańskim.
Zobacz koniecznie: Wszystko o Mitsubishi
Tematy w artykule: Mitsubishi rynek polski

Podobne wiadomości:

Mitsubishi L200 pickupem roku 2017

Mitsubishi L200 pickupem roku 2017

Aktualności 2016-12-01

Mały, elektryczny SUV Mitsubishi w drodze

Mały, elektryczny SUV Mitsubishi w drodze

Aktualności 2016-08-24

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Wodorowy Lexus już za cztery lata
Wodorowy Lexus już za cztery lata
Brytyjskie źródła donoszą, powołując się na szefa europejskiego oddziału Lexusa, że już za cztery lata japoński producent zaoferuje klientom samochody elektryczne zasilane wodorowymi ogniwami paliwowymi.