mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Mitsubishi w Polsce ma nowego prezesa

Mitsubishi w Polsce ma nowego prezesa

Polski oddział Mitsubishi Motors ma nowego prezesa zarządu – Hyoe Ooku. Po 4 latach pracy w Polsce Tsumutoku Yamada, dotychczasowy prezes zarządu MMC Car Poland, wraca do centrali w Japonii.

Mitsubishi w Polsce ma nowego prezesa
- To były cztery bardzo owocne lata. W tym czasie Mitsubishi ponad czterokrotnie zwiększyło swoją sprzedaż na polskim rynku – podsumował prezes Yamada przekazując swe obowiązki Ooku i żegnając się z kierownictwem i pracownikami MMC Car Poland.

- Naszym celem jest dalszy dynamiczny rozwój, między innymi poprzez doskonalenie i modernizację sieci placówek dilerskich. Doskonaląc jakość obsługi chcemy poszerzać grono zadowolonych klientów autoryzowanych salonów i serwisów Mitsubishi Motors w Polsce - podkreślił Hyoe Ooku.

Hyoe Ooku urodził się w 1956 roku w Tokio. W 1979 roku ukończył wydział handlowy tokijskiego Uniwersytetu Keio. Karierę zawodową rozpoczął w tym samym roku w departamencie metalurgicznym Mitsubishi Corporation (MC). W latach 1987-1992 pracował w pakistańskiej filii Mitsubishi Corporation. W 1993 roku trafił do departamentu samochodów MC, a do 1999 roku był menadżerem zespołu rozwoju i sprzedaży w Chinach. Przez kolejne 5 lat Ooku zarządzał centralą Mitsubishi Corporation, odpowiedzialną za interesy firmy w Izraelu i na Bliskim Wschodzie. Od 2004 do 2006 roku był szefem europejskiego zespołu kierującego działaniami firmy w Rosji, na Bliskim Wschodzie i Afryce. W latach 2006-2009 przewodził zespołowi odpowiedzialnemu za rynki południowo-zachodniej Azji i Korei. Przez dwa ostatnie lata pełnił obowiązki szefa zespołu zajmującego się rynkiem koreańskim.
Zobacz koniecznie: Wszystko o Mitsubishi
Tematy w artykule: Mitsubishi rynek polski

Podobne wiadomości:

Mitusbishi Expander - kolejny model w Europie?

Mitusbishi Expander - kolejny model w...

Aktualności 2017-07-19

Mitsubishi Grand Lancer - nie dla Europy

Mitsubishi Grand Lancer - nie dla Europy

Aktualności 2017-02-16

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.