mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Mitsubishi wprowadza pojazdy FFV

Mitsubishi wprowadza pojazdy FFV

Koncern Mitsubishi Motors Corporation (MMC) ogłosił plany wprowadzenia w tym roku aut z systemem Flexible Fuel (FFV) na brazylijski rynek.

Mitsubishi wprowadza pojazdy FFV

Z kolei w 2009 roku pojazdy wyposażone w tę technologię trafią na rynek północnoamerykański. Obecnie są one w fazie prac projektowych.

Auta, które trafią na rynek brazylijski, powstają przy wydajnej współpracy lokalnego oddziału MMC Automotores do Brasil Ltda. System FFV zawiera czujniki koncentracji tlenu, które mierzą koncentrację tlenu w gazach wydechowych, wydostających się na zewnątrz pojazdu poprzez układ wydechowy. Dane te pozwalają na określenie koncentracji etanolu w paliwie, dzięki czemu możliwa jest optymalizacja ilości wtryskiwanego paliwa oraz odpowiednia regulacja zapłonu. W rezultacie, silnik jest w stanie przyjąć mieszankę benzynowo-etanolową w proporcji etanolu do benzyny od 0% do 100%. Architektura systemu zapewnia dobre osiągi silnika, porównywalne z pojazdami zasilanymi wyłącznie benzyną oraz niskie spalanie i emisję spalin. Samochody FFV mogą być zasilane benzyną, etanolem lub mieszanką benzyny i etanolu.

Technologia FFV to nie jedyny kierunek w stworzeniu pojazdów spełniających surowe normy ochrony środowiska. Podejście to koncern zaprezentował także w elektrycznym pojeździe następnej generacji o nazwie MIEV (Mitsubishi Innovative Electric Vehicle), który jest kluczowym elementem w strategii technologii ochrony środowiska – oraz w silniku diesla następnej generacji, nad którym obecnie trwają prace konstrukcyjne.

Zobacz więcej o samochodach marki Mitsubishi

Zobacz koniecznie: Wszystko o Mitsubishi
Tematy w artykule: Mitsubishi

Podobne wiadomości:

Mitsubishi L200 pickupem roku 2017

Mitsubishi L200 pickupem roku 2017

Aktualności 2016-12-01

Mitsubishi Xpander zadebiutował w Indonezji

Mitsubishi Xpander zadebiutował w Indonezji

Aktualności 2017-08-11

Komentuj:

~artur.m@vip.wp.pl 2007-07-07

Miłośnikom marki polecam zapoznaie się z likwidacją korozji elementów nadwozia flagowego modelu lancer - rekomendowana przez producenta technologia to papier ścierny + lakierowanie + oklejanie skorodowanych elementów zamiast wymiany ich na nowe lub wymiany pojazdu na nowy bez wad, więcej informacji pod adresem www,lancer-rust.neostrada.pl

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.