mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Mitsubishi wspiera RMF Caroline Team

Mitsubishi wspiera RMF Caroline Team

Podczas konferencji prasowej w salonie Mitsubishi Auto GT w Warszawie odbyło się spotkanie z udziałem Adama Małysza i pozostałych członków RMF Caroline Team. Poinformowano o nawiązaniu współpracy zespołu z polskim oddziałem Mitsubishi. Była to również okazja do przekazania najświeższych informacji na temat przygotowań zawodników i ich samochodów do zbliżającego się rajdu Dakar 2012.

Mitsubishi wspiera RMF Caroline Team
- Sportowe dziedzictwo firmy Mitsubishi zobowiązuje, stąd nasza decyzja o wsparciu zespołu, w skład którego weszli wytrawni zdobywcy pustyni: Albert Gryszczuk i Michał Krawczyk ale także najsłynniejszy polski skoczek narciarski Adam Małysz z doświadczonym w terenie Rafałem Martonem - Arkadiusz Tomala - dyrektor zarządzający polskiego oddziału Mitsubishi Motors. - Najwyraźniej narty i rajd Dakar ze swoją dynamiką i ekstremalnymi sytuacjami mają ze sobą coś wspólnego – w 2006 roku startując ósmy raz w Dakarze zwyciężył za kierownicą Pajero mistrz świata w biegu zjazdowym - francuski narciarz Luc Alphand. Trzymamy kciuki za cały zespół i życzymy bezpiecznego dotarcia na metę

Zespół RMF Caroline Team wystartuje w najbliższym rajdzie Dakar dwoma samochodami Mitsubishi Pajero w klasyfikacji T1.

- Zdecydowaliśmy się na zmianę samochodów i pojechanie Dakaru w Mitsubishi ze względu na znacznie lepsze przygotowanie aut do tak trudnych warunków. Auta, którymi pojedziemy zostały przygotowane w klasie T1 i potrafią znieść znacznie więcej niż samochody T2 – powiedział Albert Gryszczuk, jeden z kierowców i szef zespołu RMF Caroline Team. - Będziemy mieli dodatkowo na trasie wsparcie Mirka Zapletala, który przygotowywał jedno z tych aut i zna je jak własną kieszeń. Dzięki temu nie obawiam się problemów z przygotowaniem i utrzymaniem samochodów podczas rajdu.

- Sporo jeździłem w klasie T2 i przesiadka do T1 była jak zmiana klasy w samolocie. Inne wybieranie nierówności, większa odporność na wyrwy, kamienie i niespodzianki na trasie rekompensuje wszystko inne – powiedział Adam Małysz. – Co prawda komfort podróżowania nie istnieje, ale świadomość, że jedzie się jednym z najsprawniejszych aut na trasie znacznie poprawia samopoczucie.

- W sportach motorowych jestem nowicjuszem. Te przygotowania od kwietnia nie były takie długie, więc na pewno brakuje wiele doświadczenia i na pewno na sukcesy trzeba będzie poczekać, choć przede wszystkim naszym celem w Rajdzie Dakar 2012 jest dojechanie do mety. To jest wielkie wyzwanie i ogromne przeżycie dla takich zawodników, którzy pierwszy raz tam jadą. To wielka przygoda, ale również sprostanie samemu sobie. Jeśli się za coś wezmę, chcę to realizować do samego końca i chociaż czasem jest pod górkę, zrobię wszystko, aby dopiąć swego. Zapewniam, że zrobię wszystko, abyśmy dojechali do mety - dodał Adam Małysz.

- Jak auta sprawdziły się na trasie będziemy w stanie opowiedzieć na mecie rajdu, ale znając konstrukcje przygotowane przez Mirka Zapletala wierzę, że auto wytrzyma nawet największe katusze. No i świadomość, że „twórca” tego auta jest z nami na trasie i może nam pomóc, znacznie poprawia komfort użytkowania – powiedział Rafał Marton.

Podobne wiadomości:

1000 KM pod maską Fiata Coupe (wideo)

auto motor i sport 0000-00-00

Nowe wcielenie Mitsubishi Eclipse - wersja Cross

Nowe wcielenie Mitsubishi Eclipse - wersja...

Aktualności 2017-02-17

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Skoda Karoq nagrodzona za design
Skoda Karoq nagrodzona za design
Czytelnicy magazynu "Auto Motor und Sport" uznali Skodę za najlepiej zaprojektowanego, kompaktowego SUV-a na rynku. Czeski model zdobył 28,7 proc. głosów i pokonał aż siedemnastu rywali.