mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Mitsubishi wspiera RMF Caroline Team

Mitsubishi wspiera RMF Caroline Team

Podczas konferencji prasowej w salonie Mitsubishi Auto GT w Warszawie odbyło się spotkanie z udziałem Adama Małysza i pozostałych członków RMF Caroline Team. Poinformowano o nawiązaniu współpracy zespołu z polskim oddziałem Mitsubishi. Była to również okazja do przekazania najświeższych informacji na temat przygotowań zawodników i ich samochodów do zbliżającego się rajdu Dakar 2012.

Mitsubishi wspiera RMF Caroline Team
- Sportowe dziedzictwo firmy Mitsubishi zobowiązuje, stąd nasza decyzja o wsparciu zespołu, w skład którego weszli wytrawni zdobywcy pustyni: Albert Gryszczuk i Michał Krawczyk ale także najsłynniejszy polski skoczek narciarski Adam Małysz z doświadczonym w terenie Rafałem Martonem - Arkadiusz Tomala - dyrektor zarządzający polskiego oddziału Mitsubishi Motors. - Najwyraźniej narty i rajd Dakar ze swoją dynamiką i ekstremalnymi sytuacjami mają ze sobą coś wspólnego – w 2006 roku startując ósmy raz w Dakarze zwyciężył za kierownicą Pajero mistrz świata w biegu zjazdowym - francuski narciarz Luc Alphand. Trzymamy kciuki za cały zespół i życzymy bezpiecznego dotarcia na metę

Zespół RMF Caroline Team wystartuje w najbliższym rajdzie Dakar dwoma samochodami Mitsubishi Pajero w klasyfikacji T1.

- Zdecydowaliśmy się na zmianę samochodów i pojechanie Dakaru w Mitsubishi ze względu na znacznie lepsze przygotowanie aut do tak trudnych warunków. Auta, którymi pojedziemy zostały przygotowane w klasie T1 i potrafią znieść znacznie więcej niż samochody T2 – powiedział Albert Gryszczuk, jeden z kierowców i szef zespołu RMF Caroline Team. - Będziemy mieli dodatkowo na trasie wsparcie Mirka Zapletala, który przygotowywał jedno z tych aut i zna je jak własną kieszeń. Dzięki temu nie obawiam się problemów z przygotowaniem i utrzymaniem samochodów podczas rajdu.

- Sporo jeździłem w klasie T2 i przesiadka do T1 była jak zmiana klasy w samolocie. Inne wybieranie nierówności, większa odporność na wyrwy, kamienie i niespodzianki na trasie rekompensuje wszystko inne – powiedział Adam Małysz. – Co prawda komfort podróżowania nie istnieje, ale świadomość, że jedzie się jednym z najsprawniejszych aut na trasie znacznie poprawia samopoczucie.

- W sportach motorowych jestem nowicjuszem. Te przygotowania od kwietnia nie były takie długie, więc na pewno brakuje wiele doświadczenia i na pewno na sukcesy trzeba będzie poczekać, choć przede wszystkim naszym celem w Rajdzie Dakar 2012 jest dojechanie do mety. To jest wielkie wyzwanie i ogromne przeżycie dla takich zawodników, którzy pierwszy raz tam jadą. To wielka przygoda, ale również sprostanie samemu sobie. Jeśli się za coś wezmę, chcę to realizować do samego końca i chociaż czasem jest pod górkę, zrobię wszystko, aby dopiąć swego. Zapewniam, że zrobię wszystko, abyśmy dojechali do mety - dodał Adam Małysz.

- Jak auta sprawdziły się na trasie będziemy w stanie opowiedzieć na mecie rajdu, ale znając konstrukcje przygotowane przez Mirka Zapletala wierzę, że auto wytrzyma nawet największe katusze. No i świadomość, że „twórca” tego auta jest z nami na trasie i może nam pomóc, znacznie poprawia komfort użytkowania – powiedział Rafał Marton.

Podobne wiadomości:

Mitsubishi Grand Lancer - nie dla Europy

Mitsubishi Grand Lancer - nie dla Europy

Aktualności 2017-02-16

Nowe wcielenie Mitsubishi Eclipse - wersja Cross

Nowe wcielenie Mitsubishi Eclipse - wersja...

Aktualności 2017-02-17

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.