mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Mitsubishi z rekordem wszechczasów

Mitsubishi z rekordem wszechczasów

Okazuje się, że kryzys, słabsze wyniki sprzedaży niekoniecznie dotyczą rynku polskiego, a przynajmniej nie wszystkich marek. Luty był dla Mitsubishi najlepszym jak dotąd miesiącem w całej historii firmy na naszym rynku.

Mitsubishi z rekordem wszechczasów
W tym najkrótszym miesiącu roku sprzedano 758 samochodów – o niemal 160% więcej niż przed rokiem. W lutym status bestsellera utrzymał Lancer (305 sprzedanych egzemplarzy) a drugą pozycję przejął nowy Colt (228). O 100% wzrosła także sprzedaż dużego vana Mitsubishi Grandis.  

W sumie w ciągu pierwszych dwóch miesięcy bieżącego roku aż 1.440 klientów zdecydowało się na zakup auta ze znakiem Trzech Diamentów, co stanowi 126-proc. wzrost sprzedaży. Ponad jedna trzecia z tych aut stanowił model Lancer (571, w tym 20 Lancerów Evo), drugi najpopularniejszy model to Outlander (399), a nowy Colt (346) zdobył trzecią pozycję wśród najpopularniejszych modeli Mitsubishi. O prawie 30% zwiększyła się także sprzedaż Mitsubishi Grandisa.

Dobra passa Mitsubishi w Polsce trwa nieprzerwanie od kwietnia 2007 roku – od tego czasu firma regularnie notuje comiesięczny wzrost sprzedaży. Nie zakłóca jej nawet globalny kryzys ekonomiczny, a dynamika wzrostu należy do największych wśród importerów w naszym kraju.
Zobacz koniecznie: Wszystko o Mitsubishi
Tematy w artykule: Mitsubishi

Podobne wiadomości:

Nowe wcielenie Mitsubishi Eclipse - wersja Cross

Nowe wcielenie Mitsubishi Eclipse - wersja...

Aktualności 2017-02-17

Mitsubishi Grand Lancer - nie dla Europy

Mitsubishi Grand Lancer - nie dla Europy

Aktualności 2017-02-16

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
DS - PSA wybuduje w Polsce nową sieć salonów
DS - PSA wybuduje w Polsce nową sieć salonów
Jeszcze w tym roku francuski koncern otworzy pierwsze, niezależne obiekty sprzedające samochody marki DS. W ciągu dwóch lat powstanie sieć składająca się z 8 autoryzowanych punktów w największych aglomeracjach na terenie Polski.