Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Mitsubishi z rekordem wszechczasów

Mitsubishi z rekordem wszechczasów

Okazuje się, że kryzys, słabsze wyniki sprzedaży niekoniecznie dotyczą rynku polskiego, a przynajmniej nie wszystkich marek. Luty był dla Mitsubishi najlepszym jak dotąd miesiącem w całej historii firmy na naszym rynku.

Mitsubishi z rekordem wszechczasów
W tym najkrótszym miesiącu roku sprzedano 758 samochodów – o niemal 160% więcej niż przed rokiem. W lutym status bestsellera utrzymał Lancer (305 sprzedanych egzemplarzy) a drugą pozycję przejął nowy Colt (228). O 100% wzrosła także sprzedaż dużego vana Mitsubishi Grandis.  

W sumie w ciągu pierwszych dwóch miesięcy bieżącego roku aż 1.440 klientów zdecydowało się na zakup auta ze znakiem Trzech Diamentów, co stanowi 126-proc. wzrost sprzedaży. Ponad jedna trzecia z tych aut stanowił model Lancer (571, w tym 20 Lancerów Evo), drugi najpopularniejszy model to Outlander (399), a nowy Colt (346) zdobył trzecią pozycję wśród najpopularniejszych modeli Mitsubishi. O prawie 30% zwiększyła się także sprzedaż Mitsubishi Grandisa.

Dobra passa Mitsubishi w Polsce trwa nieprzerwanie od kwietnia 2007 roku – od tego czasu firma regularnie notuje comiesięczny wzrost sprzedaży. Nie zakłóca jej nawet globalny kryzys ekonomiczny, a dynamika wzrostu należy do największych wśród importerów w naszym kraju.
Zobacz koniecznie: Wszystko o Mitsubishi
Tematy w artykule: Mitsubishi

Podobne wiadomości:

Mały, elektryczny SUV Mitsubishi w drodze

Mały, elektryczny SUV Mitsubishi w drodze

Aktualności 2016-08-24

Mitsubishi XM Concept - crossover i minivan w jednym

Mitsubishi XM Concept - crossover i minivan w...

Aktualności 2016-08-04

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
AMG zbuduje nowego Mercedesa SL
AMG zbuduje nowego Mercedesa SL
Już za kilka lat na rynku pojawi się kolejna odsłona Mercedesa SL. Największy roadster od producenta samochodów w gwiazdą zostanie tym razem zaprojektowany przez ekipę z Affalterbach.
Rozpoznaj modele Skody i wygraj Rozpoznaj modele Skody i wygraj