mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Mitsubishi z unijnymi dopłatami

Mitsubishi z unijnymi dopłatami

Polski oddział Mitsubishi, działając z Deutsche Bank Polska, uruchomił program, dzięki któremu przedsiębiorcy kupujący nowy model marki Mitsubishi mogą skorzystać z unijnych dopłat i zaoszczędzić tym samym nawet 9 proc.

Mitsubishi z unijnymi dopłatami
Projekt dotyczy wszystkich modeli Mitsubishi, od małego Space Stara, poprzez SUV-y, modele z napędem 4x4, a skończywszy na pickupie L200, które zostaną zakupione w autoryzowanych placówkach tej marki w Polsce. Z programu będzie można skorzystać tylko do czerwca 2015 roku lub do wyczerpania dotacji unijnej, przyznanej na ten cel.

Program skierowany jest do mikro, małych i średnich przedsiębiorców, spełniających warunki Zaleceń Komisji 2003/361/WE z dnia 6 maja 2003 roku. Firmy te nie mogą zatrudniać więcej niż 250 osób, a roczny obrót nie może przekraczać 50 milionów euro. Aby być beneficjentem programu, firma powinna skorzystać z finansowania zakupu nowego samochodu w formie kredytu Eko-Zysk Deutsche Bank Polska, który może być równowartością ceny netto lub brutto kupowanego samochodu.  

Warunkiem udziału w programie jest, oprócz kupna nowego auta, sprzedaż lub złomowanie starego pojazdu, który emituje więcej CO2 i spełnia niższe normy Euro. Nowy samochód musi emitować o 20% mniej dwutlenku węgla, niż stary. Porównywane są parametry ze świadectwa homologacji nowego samochodu w zestawieniu z pisemnym oświadczeniem dotyczącym wielkości średniego spalania, wydanym przez właściciela starego pojazdu, czyli osobę reprezentującą firmę i sprzedającą stary pojazd oraz nabywającą nowe auto. Dane te są weryfikowane przez audytora energetycznego działającego na zlecenie Deutsche Bank Polska. W każdym salonie Mitsubishi Motors klienci mogą od ręki sprawdzić wstępną różnicę w emisji przy pomocy specjalnego kalkulatora.

Gdy warunki programu zostaną spełnione, klientowi przysługuje wypłata zachęty inwestycyjnej w wysokości 9% kwoty wypłaconego kredytu. Kolejną korzyścią dla firm jest jednorazowe odliczenie podatku VAT, oszczędności na kosztach paliwa oraz odsprzedaż obecnie użytkowanego samochodu, który może być przyjęty w  rozliczeniu przez dealera Mitsubishi.
Zobacz koniecznie: Wszystko o Mitsubishi
Tematy w artykule: Mitsubishi doplaty kupno nowego samochodu

Podobne wiadomości:

Mitsubishi Grand Lancer - nie dla Europy

Mitsubishi Grand Lancer - nie dla Europy

Aktualności 2017-02-16

Mitusbishi Expander - kolejny model w Europie?

Mitusbishi Expander - kolejny model w...

Aktualności 2017-07-19

Komentuj:

~Krzycho 2015-02-19

No ciekawe??? Pewnie kolejne naciąganie na drogi kredyt, mnóstwo formalności i stosy papierów! Tak już było wielokrotnie np. przy zakupie kolektorów itp. !

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.