mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Mitsubishi z unijnymi dopłatami

Mitsubishi z unijnymi dopłatami

Polski oddział Mitsubishi, działając z Deutsche Bank Polska, uruchomił program, dzięki któremu przedsiębiorcy kupujący nowy model marki Mitsubishi mogą skorzystać z unijnych dopłat i zaoszczędzić tym samym nawet 9 proc.

Mitsubishi z unijnymi dopłatami
Projekt dotyczy wszystkich modeli Mitsubishi, od małego Space Stara, poprzez SUV-y, modele z napędem 4x4, a skończywszy na pickupie L200, które zostaną zakupione w autoryzowanych placówkach tej marki w Polsce. Z programu będzie można skorzystać tylko do czerwca 2015 roku lub do wyczerpania dotacji unijnej, przyznanej na ten cel.

Program skierowany jest do mikro, małych i średnich przedsiębiorców, spełniających warunki Zaleceń Komisji 2003/361/WE z dnia 6 maja 2003 roku. Firmy te nie mogą zatrudniać więcej niż 250 osób, a roczny obrót nie może przekraczać 50 milionów euro. Aby być beneficjentem programu, firma powinna skorzystać z finansowania zakupu nowego samochodu w formie kredytu Eko-Zysk Deutsche Bank Polska, który może być równowartością ceny netto lub brutto kupowanego samochodu.  

Warunkiem udziału w programie jest, oprócz kupna nowego auta, sprzedaż lub złomowanie starego pojazdu, który emituje więcej CO2 i spełnia niższe normy Euro. Nowy samochód musi emitować o 20% mniej dwutlenku węgla, niż stary. Porównywane są parametry ze świadectwa homologacji nowego samochodu w zestawieniu z pisemnym oświadczeniem dotyczącym wielkości średniego spalania, wydanym przez właściciela starego pojazdu, czyli osobę reprezentującą firmę i sprzedającą stary pojazd oraz nabywającą nowe auto. Dane te są weryfikowane przez audytora energetycznego działającego na zlecenie Deutsche Bank Polska. W każdym salonie Mitsubishi Motors klienci mogą od ręki sprawdzić wstępną różnicę w emisji przy pomocy specjalnego kalkulatora.

Gdy warunki programu zostaną spełnione, klientowi przysługuje wypłata zachęty inwestycyjnej w wysokości 9% kwoty wypłaconego kredytu. Kolejną korzyścią dla firm jest jednorazowe odliczenie podatku VAT, oszczędności na kosztach paliwa oraz odsprzedaż obecnie użytkowanego samochodu, który może być przyjęty w  rozliczeniu przez dealera Mitsubishi.
Zobacz koniecznie: Wszystko o Mitsubishi
Tematy w artykule: Mitsubishi doplaty kupno nowego samochodu

Podobne wiadomości:

Mitsubishi Grand Lancer - nie dla Europy

Mitsubishi Grand Lancer - nie dla Europy

Aktualności 2017-02-16

Nowe wcielenie Mitsubishi Eclipse - wersja Cross

Nowe wcielenie Mitsubishi Eclipse - wersja...

Aktualności 2017-02-17

Komentuj:

~Krzycho 2015-02-19

No ciekawe??? Pewnie kolejne naciąganie na drogi kredyt, mnóstwo formalności i stosy papierów! Tak już było wielokrotnie np. przy zakupie kolektorów itp. !

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.