mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Mitsubishi zacieśnia współpracę z Chińczykami

Mitsubishi zacieśnia współpracę z Chińczykami

Mitsubishi Motors Corporation (MMC) oraz Guangzhou Automobile Group (GAC Group), z których każda posiada odpowiednio 14,59% i 29,0% udziałów w GAC Changfeng Motor (GAC Changfeng), podpisały porozumienie zmierzające do przekształcenia GAC Changfeng w nową spółkę należącą w 50% do MMC i w 50% do GAC Group.

W oparciu o umowę, koncerny MMC i GAC Group rozważą wprowadzenie nowych modeli oraz zrealizowanie założonych planów działania i planów dotyczących zwiększenia zdolności produkcyjnej, aby uczynić nową spółkę podstawą do rozpoczęcia wspólnych przedsięwzięć w Chinach.

W celu przekształcenia GAC Changfeng w nową spółkę typu joint-venture, koncern GAC Group planuje usunąć GAC Changfeng z Szanghajskiej Giełdy Papierów Wartościowych, w związku z czym już niedługo rozpoczną się procedury skreślania z listy. Nowa spółka rozpocznie działanie po podpisaniu umowy przeniesienia własności akcji, umowy joint-venture oraz wszystkich powiązanych dokumentów, a także po uzyskaniu pozwolenia i upoważnienia ze strony odpowiednich władz.

Koncern GAC Group, słynący z rentowności swoich działań, jest jednym z największych graczy na chińskim rynku motoryzacyjnym i największą firmą samochodową w prowincji Huanan. Japoński producent samochodów, firma MMC, jest obecny w Chinach już od wielu lat, jednak chce teraz umocnić swoje działania w tym regionie poprzez nawiązanie współpracy partnerskiej z GAC Group.
Zobacz koniecznie: Wszystko o Mitsubishi
Tematy w artykule: Chiny rynek chiński Changfeng Mitsubishi

Podobne wiadomości:

Nowe wcielenie Mitsubishi Eclipse - wersja Cross

Nowe wcielenie Mitsubishi Eclipse - wersja...

Aktualności 2017-02-17

Mitsubishi Grand Lancer - nie dla Europy

Mitsubishi Grand Lancer - nie dla Europy

Aktualności 2017-02-16

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Skoda Polska importerem roku
Skoda Polska importerem roku
Skoda Polska po raz pierwszy w historii zdobyła prestiżowy tytuł „Importer of the Year" za rok 2016. To najważniejsze wyróżnienie, jakie marka mogła otrzymać z rąk czeskiego producenta samochodów.