mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Mitsubishi zdobyło serca polskich kierowców

Mitsubishi zdobyło serca polskich kierowców

Rekord wszechczasów i po raz pierwszy w historii firmy na polskim rynku druga pozycja wśród japońskich marek. Mitsubishi na polskim rynku sprzedają się niczym ciepłe bułeczki, a brylują w tym Outlander, Lancer oraz ostatnio również ASX.

Mitsubishi zdobyło serca polskich kierowców
Mitsubishi w listopadzie o ponad 14% pobiło własny miesięczny rekord sprzedaży, który padł w październiku tego roku – do klientów trafiło bowiem 1.319 nowych aut. Po raz pierwszy udało się Mitsubishi pokonać głównych japońskich rywali: Hondę (1.076 aut) i Nissana (1.281 aut), co dało marce spod znaku Trzech Diamentów drugie miejsce za Toyotą w listopadowym rankingu sprzedaży.

Polska jest obecnie czwartym największym rynkiem dla Mitsubishi Motors w Europie, po Niemczech, Wielkiej Brytanii i Hiszpanii (dane od stycznia do października).

W ciągu 11 miesięcy tego roku sprzedano 8658 samochodów, czyli o 4,2% więcej niż w tym samym okresie 2009 roku. Nadal liderem sprzedaży zarówno w listopadzie, jak i w ciągu 11 miesięcy jest Outlander (3.065 sprzedanych egzemplarzy; +7%), który od kwietnia 2009 roku nieprzerwanie znajduje się na szczycie rankingu sprzedaży aut typu SUV w Polsce.

Na drugim miejscu pod względem sprzedaży od stycznia do listopada plasuje się Lancer (2.606), ale w samym listopadzie prześcignął go nowy crossover ASX, który w ujęciu całorocznym (1.221) zajmuje już trzecie miejsce na liście najpopularniejszych modeli Mitsubishi.

Warto podkreślić także rosnącą pozycję pickupa L200, który stał się najpopularniejszym autem tego typu w Polsce i wbrew rynkowemu trendowi notuje wzrost sprzedaży (561; +6%).

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Mitsubishi Outlander
Mitsubishi Outlander
Cena podstawowa już od: 99 990 PLN brutto
Dostępne nadwozia: suv-5dr.
Mitsubishi ASX
Mitsubishi ASX
Cena podstawowa już od: 69 990 PLN brutto
Dostępne nadwozia: suv-5dr.

Podobne wiadomości:

Mitsubishi planuje hybrydowego SUV-a

auto motor i sport 0000-00-00

Mitsubishi Xpander zadebiutował w Indonezji

Mitsubishi Xpander zadebiutował w Indonezji

Aktualności 2017-08-11

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Już niedługo nie będziemy musieli wozić ze sobą dowodu rejestracyjnego i poświadczenia polisy OC. Po wielu zapowiedziach i obietnicach posłowie w końcu przegłosowali zmiany w prawie.