mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Mitsubishi zdobyło serca polskich kierowców

Mitsubishi zdobyło serca polskich kierowców

Rekord wszechczasów i po raz pierwszy w historii firmy na polskim rynku druga pozycja wśród japońskich marek. Mitsubishi na polskim rynku sprzedają się niczym ciepłe bułeczki, a brylują w tym Outlander, Lancer oraz ostatnio również ASX.

Mitsubishi zdobyło serca polskich kierowców
Mitsubishi w listopadzie o ponad 14% pobiło własny miesięczny rekord sprzedaży, który padł w październiku tego roku – do klientów trafiło bowiem 1.319 nowych aut. Po raz pierwszy udało się Mitsubishi pokonać głównych japońskich rywali: Hondę (1.076 aut) i Nissana (1.281 aut), co dało marce spod znaku Trzech Diamentów drugie miejsce za Toyotą w listopadowym rankingu sprzedaży.

Polska jest obecnie czwartym największym rynkiem dla Mitsubishi Motors w Europie, po Niemczech, Wielkiej Brytanii i Hiszpanii (dane od stycznia do października).

W ciągu 11 miesięcy tego roku sprzedano 8658 samochodów, czyli o 4,2% więcej niż w tym samym okresie 2009 roku. Nadal liderem sprzedaży zarówno w listopadzie, jak i w ciągu 11 miesięcy jest Outlander (3.065 sprzedanych egzemplarzy; +7%), który od kwietnia 2009 roku nieprzerwanie znajduje się na szczycie rankingu sprzedaży aut typu SUV w Polsce.

Na drugim miejscu pod względem sprzedaży od stycznia do listopada plasuje się Lancer (2.606), ale w samym listopadzie prześcignął go nowy crossover ASX, który w ujęciu całorocznym (1.221) zajmuje już trzecie miejsce na liście najpopularniejszych modeli Mitsubishi.

Warto podkreślić także rosnącą pozycję pickupa L200, który stał się najpopularniejszym autem tego typu w Polsce i wbrew rynkowemu trendowi notuje wzrost sprzedaży (561; +6%).

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Mitsubishi Outlander
Mitsubishi Outlander
Cena podstawowa już od: 123 990 PLN brutto
Dostępne nadwozia: suv-5dr.
Mitsubishi ASX
Mitsubishi ASX
Cena podstawowa już od: 80 990 PLN brutto
Dostępne nadwozia: suv-5dr.

Podobne wiadomości:

Mitsubishi L200 pickupem roku 2017

Mitsubishi L200 pickupem roku 2017

Aktualności 2016-12-01

Mały, elektryczny SUV Mitsubishi w drodze

Mały, elektryczny SUV Mitsubishi w drodze

Aktualności 2016-08-24

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Wodorowy Lexus już za cztery lata
Wodorowy Lexus już za cztery lata
Brytyjskie źródła donoszą, powołując się na szefa europejskiego oddziału Lexusa, że już za cztery lata japoński producent zaoferuje klientom samochody elektryczne zasilane wodorowymi ogniwami paliwowymi.