mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Mittal Steel zakończył I etap inwestycji

Mittal Steel zakończył I etap inwestycji

W marcu 2004 roku inwestor strategiczny dla Polskich Hut Stali - Mittal Steel (wówczas LNM Holdings) zaakceptował program inwestycyjny zawarty w biznesplanie polskiego koncernu stalowego i zobowiązał się do realizacji czterech głównych projektów inwestycyjnych. Ostatnio Mittal Steel Poland SA ogłosił zakończenie I etapu programu inwestycyjnego.

Mittal Steel zakończył I etap inwestycji

W oddziale w Świętochłowicach pracę rozpoczęła nowa linia powlekania blach. Nakłady finansowe na ten projekt inwestycyjny wyniosły 114 mln zł. W oddziale sosnowieckim zakończono modernizację walcowni walcówki jakościowej. Jej koszt ukształtował się na poziomie 131 mln zł. Ponadto Mittal Steel Poland zrealizował inwestycję dodatkową – remont i kompleksową modernizację wielkiego pieca nr 2 w Dąbrowie Górniczej. Nakłady finansowe na tę inwestycję wyniosły 256 mln zł. Dwie największe inwestycje strategiczne, budowa trzeciej linii ciągłego odlewania stali w Dąbrowie Górniczej i budowa nowej walcowni gorącej blach w Krakowie, zostaną oddane odpowiednio w I i w II kwartale 2007 roku.


Przeczytaj także:

Przemysł hutniczy dla motoryzacji (2006-08-24)

Nowa walcarka w Aluminium Konin (2006-09-22)

Inwestycja voestalpine (2006-05-12)

 

 


Podobne wiadomości:

Rusza wymiana nawierzchni na A4 - będą korki

Rusza wymiana nawierzchni na A4 - będą korki

Polskie drogi 2017-09-07

A1 Tuszyn - Częstochowa - niebawem ruszy przetarg

A1 Tuszyn - Częstochowa - niebawem ruszy...

Polskie drogi 2017-06-19

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Importer niemieckiej marki opublikował właśnie cennik nowego Audi A6. Samochód będzie dostępny na początek w silnikiem benzynowym i wysokoprężnym. Cennik otwiera kwota 296 600 zł.