mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Mittal Steel zakończył I etap inwestycji

Mittal Steel zakończył I etap inwestycji

W marcu 2004 roku inwestor strategiczny dla Polskich Hut Stali - Mittal Steel (wówczas LNM Holdings) zaakceptował program inwestycyjny zawarty w biznesplanie polskiego koncernu stalowego i zobowiązał się do realizacji czterech głównych projektów inwestycyjnych. Ostatnio Mittal Steel Poland SA ogłosił zakończenie I etapu programu inwestycyjnego.

Mittal Steel zakończył I etap inwestycji

W oddziale w Świętochłowicach pracę rozpoczęła nowa linia powlekania blach. Nakłady finansowe na ten projekt inwestycyjny wyniosły 114 mln zł. W oddziale sosnowieckim zakończono modernizację walcowni walcówki jakościowej. Jej koszt ukształtował się na poziomie 131 mln zł. Ponadto Mittal Steel Poland zrealizował inwestycję dodatkową – remont i kompleksową modernizację wielkiego pieca nr 2 w Dąbrowie Górniczej. Nakłady finansowe na tę inwestycję wyniosły 256 mln zł. Dwie największe inwestycje strategiczne, budowa trzeciej linii ciągłego odlewania stali w Dąbrowie Górniczej i budowa nowej walcowni gorącej blach w Krakowie, zostaną oddane odpowiednio w I i w II kwartale 2007 roku.


Przeczytaj także:

Przemysł hutniczy dla motoryzacji (2006-08-24)

Nowa walcarka w Aluminium Konin (2006-09-22)

Inwestycja voestalpine (2006-05-12)

 

 


Podobne wiadomości:

Droga S1 – trzy odcinki do 2022 roku

Droga S1 – trzy odcinki do 2022 roku

Polskie drogi 2016-12-06

Autostrada A4 w Katowicach: ruszyły prace

Autostrada A4 w Katowicach: ruszyły prace

Polskie drogi 2016-08-08

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Prawo jazdy - koniec z oblewaniem na egzaminach
Prawo jazdy - koniec z oblewaniem na egzaminach
Egzamin na prawo jazdy to jeden z najbardziej stresujących momentów w życiu. Wszystko przez niską zdawalność, która jest sposobem na zarobek przez ośrodki szkoleniowe inkasujące za każdy egzamin ponad 100 zł. Posłowie PiS mają pomysł na zmianę sposobu finansowania WORD-ów.