mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Mityczne wizje Ferrari

Mityczne wizje Ferrari

Ferrari oddało ołówki designerskie w ręce młodych projektantów. W zorganizowanym przez włoską markę konkursie pod nazwą 'Ferrari Concept of the Myth' - czyli 'Mityczny koncept Ferrari', młodzi adepci desek kreślarskich z czterech renomowanych szkół designerskich przedstawili swoje wizje Ferrari jako samochodu marzeń.

Mityczne wizje Ferrari

Do ścisłego finału trafiło dwadzieścia projektów, z których każdy przedstawia inną interpretację mitycznego modelu Ferrari. Młodzi projektanci z takich szkół jak: Center for Creative Studies of Detroit, Coventry School of Art and Design, European Institute of Design of Turin oraz Tokyo Communication Arts w tworzeniu swoich konceptów musieli bazować na modelach Ferrari z silnikami V8 umieszczonymi centralnie oraz V12 gdzie jednostka napędowa umieszczona jest z przodu samochodu.

Pomysł na rozpisanie konkursu zrodził się w głowach chyba najznakomitszych designerów ultra-sportowych modeli Ferrari, mianowicie: Pininfariny i Alcoa, którzy surowymi kryteriami wybrali najlepszą 20-tkę.

Zwycięzca konkursu zostanie wyłoniony 18. listopada br. przez z jury w skład którego wchodzą takie osobistości jak: Luca di Montezemolo, Piero Ferrari, Jean Todt, Amedeo Felisa i Massimo Fumarola, jak również Sergio Pininfarina, Andrea Pininfarina oraz Ken Okuyama ze studia projektowego Pininfarina.

Aktualnie prace już od 28. października można oglądać w galerii Ferrari we włoskim Maranello. Zdjęcia studyjnych modeli dostępne są również w naszej... internetowej galerii.

Zobacz galerię zdjęć „Ferrari Concept of the Myth”

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.