mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Młodzi Inżynierowie w Volkswagenie

Młodzi Inżynierowie w Volkswagenie

Poznański Volkswagen poszerzył dotychczasową współpracę z Politechniką Poznańską o kolejne projekty badawcze. Wśród nowych tematów znalazły się zagadnienia związane z optymalizacją procesów produkcyjnych w zakresie budowy karoserii oraz procesu lakierowania, logistyką oraz procesami odlewniczymi. Kontynuowana będzie także współpraca w zakresie projektu Młodzi Inżynierowie.

Młodzi Inżynierowie w Volkswagenie

"Współpraca z Politechniką Poznańską zaczęła się już przed kilkoma laty. Wówczas był to temat związany z naszą odlewnią, w kolejnych latach pojawiły się tematy również z innych dyscyplin. Bardzo duże znaczenie ma dla nas także projekt Młodzi Inżynierowie" - powiedział Jörn Reimers, Prezes Zarządu Volkswagen Poznań podczas spotkania z Rektorem Politechniki Poznańskiej, prof. dr. hab. inż. Adamem Hamrolem i Prorektorem ds. Kształcenia, prof. dr. hab. inż. Tomaszem Łodygowskim.

W ramach projektu "Młodzi Inżynierowie" studenci Politechniki Poznańskiej odbywają płatne praktyki w fabryce Volkswagen Poznań oraz otrzymują stypendium podczas nauki na uczelni technicznej w Cottbus. W pierwszym etapie, który kończy się w tym roku, udział brało 10 studentów, w drugim uczestniczyć będzie 15 przyszłych inżynierów. Po zakończeniu studiów absolwenci mają możliwość pracy w poznańskich zakładach Volkswagena.

Współpraca z Politechniką Poznańską nie ogranicza się tylko do prac naukowo-badawczych i projektów dydaktycznych. W ślad za przekazanym w ubiegłym roku silnikiem Politechnika Poznańska otrzyma specjalistyczne urządzenie diagnostyczne. Z kolei przez najbliższy rok w poznańskiej uczelni będzie użytkowany produkowany w Poznaniu Volkswagen T5 Caravelle. Symboliczny kluczyk do tego samochodu Prezes Reimers przekazał prof. Hamrolowi podczas spotkania w siedzibie fabryki.

Volkswagen Poznań Sp. z o.o. jest 100% spółką-córką Volkswagen Nutzfahrzeuge (Volkswagen Samochody Użytkowe). Obok fabryki w Hanowerze, Niemcy, jest drugą fabryką w Europie, w której produkowane są lekkie samochody użytkowe tej marki: Caddy oraz Transporter T5.

Przeczytaj także:

Rekordowe wyniki poznańskiego Volkswagena (2005-03-20)

SCS - kobieca dłoń w motoryzacji (2006-03-29)

Metzeler - od Audi aż po VW (2006-03-08)


Podobne wiadomości:

S5 Poznań-Wrocław - podpisano ostatnią umowę

S5 Poznań-Wrocław - podpisano ostatnią umowę

Polskie drogi 2016-05-18

Autostrada A2 lepiej połączona z Poznaniem

Autostrada A2 lepiej połączona z Poznaniem

Polskie drogi 2017-10-27

Komentuj:

~zizu 2006-05-11

wasze ... i nasze, bracie. Nie dajmy sie prowokować .... Oni wszyscy wrócą za lat 5, 10, z kasiorą. Tak było w Irlandii, Portugalii, Hiszpani....martw się lepiej bracie niżem demograficznym. W niemczech w 2050 r braknie 20 mln pracujących :-) U nas na mniejsza skalę ale tendencja taka sama

~barcik 2006-05-08

moze teraz jak juz tyle młodych, wykształconych ludzi wyjechał z tego kraju ktoś sie wreszcie ocknie i zacznie oferować godziwe warunki zatrudnienia tym którzy wasze emerytury pracują!!!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Już niedługo nie będziemy musieli wozić ze sobą dowodu rejestracyjnego i poświadczenia polisy OC. Po wielu zapowiedziach i obietnicach posłowie w końcu przegłosowali zmiany w prawie.