mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Mniej Mini w 2006 roku

Mniej Mini w 2006 roku

Należący do koncernu BMW, producent samochodów Mini zapowiedział, że w wyniku rozbudowy fabryki zostanie przerwana produkcja w angielskim Oxford na trzy tygodnie.

Mniej Mini w 2006 roku

Do 2007 roku bowiem Bawarczycy chcą zainwestować w istniejącą już fabrykę w mieście studenckim około 150 mln. Euro. Dzięki przebudowie produkcja samochodów Mini ma zwiększyć się według analityków o 20%.

Jednak aby do tego doszło potrzebne jest zamrożenie linii montażowej na dobre trzy tygodnie. To oznacza, że w 2006 roku z taśm produkcyjnych zjedzie mniej „maluchów”. Nie wykluczone, że w ciągu całego roku proceder może się powtórzyć. Dodatkowo modernizacji zostanie poddana lakiernika, która w domyśle ma stworzyć około 200 miejsc pracy.

Przebudowa fabryki w Oxford jest związana także z wprowadzeniem trzeciego wariantu karoserii dla modeli Mini, jednak ostateczna decyzja w tej sprawie zostanie podjęta pod koniec roku, a jej ostateczny kształt poznamy na styczniowych targach motoryzacyjnych w Detroit.

Dowiedz się więcej o marce Mini

Z pewnością nowa wersja będzie dziedziczyła kilka pomysłów ze studyjnych wersji Mini, które zaprezentowane zostały na targach IAA we Frankfurcie oraz Tokio, jednak jak mówi szef Mini – Kay Segler: „nie należy spodziewać się drastycznych zmian w wyglądzie. Na pewno zrezygnujemy z otwieranej w bok tylnej klapy. Z technicznego punktu widzenia jest to po prostu za drogie i dlatego nowy model Mini nadal będzie miał tradycyjnie otwierany bagażnik.”

Dzięki nowym inwestycjom w kolejnych latach ma powstać co najmniej 200 tys. egzemplarzy więcej niż w roku obecnym, co w pierwszej kolejności powinno zaspokoić podaż na rynku amerykańskim na którym Mini osiąga bardzo dobre wyniki sprzedaży. „Już teraz czas oczekiwania na samochód waha się w granicach 4 miesięcy” – dodaje Kay Segler.

Czytaj także:

Diabelskie mini! 2005-10-31

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Solaris wybuduje kolejny zakład
Solaris wybuduje kolejny zakład
Producent pojazdów komunikacji miejskiej z wielkopolskiego Bolechowa przygotowuje się do kolejnej inwestycji. Solaris Bus & Coach wybuduje piąty zakład produkcyjny. Spółka kupiła 8,3 ha w okolicach Środy Wielkopolskiej.

Zalando Zalando