mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Mniej Pontiaców G6

Mniej Pontiaców G6

Słaba sprzedaż to główna przyczyna tego, iż koncern GM został zmuszony do ograniczenia produkcji modelu Pontiac G6, który na amerykańskim rynku obecny jest od 2004 roku.

Mniej Pontiaców G6

Ograniczenie produkcji Pontiaca G6 o ponad 10% ma nastąpić od kwietnia, jednak już kilka tygodni wcześniej nieznana liczba pracowników zostanie zwolniona z fabryki w Orion Township, w stanie Michigan, gdzie wytwarzany jest obecnie model G6. Samochód ten spotkał się z dość słabym przyjęciem wśród Amerykanów, gdzie miał konkurować w klasie średniej m.in. z Hondą Accord.

Pontiac G6 zadebiutował w styczniu 2004 podczas targów motoryzacyjnych w Detroit. Rok później, tym razem na wystawie w Los Angeles, pojawiły się wersje coupe oraz kabriolet tego auta. Pontiac G6 zasłynął w Stanach Zjednoczonych m.in. z tego, iż podczas jednego programu Oprah Winfery Show we wrześniu 2004 roku, każdy z widzów został obdarowany jednym egzemplarzem tego modelu. W sumie aż 276 Pontiaców G6 zostało rozdanych tego wieczora. Jak widać, nawet taka forma reklamy nie zdołała przekonać w jakimś większym stopniu Amerykanów.

Czytaj także:
Pontiac zabije? (2005-03-25)

Pontiac za udział w talk show

Zobacz koniecznie: Wszystko o Pontiac G6 Wszystko o Pontiac
Tematy w artykule: Pontiac Pontiac G6

Podobne wiadomości:

Koniec Pontiaca

Koniec Pontiaca

Aktualności 2010-11-02

Ponad 2 miliony aut z wadliwymi airbagami

Ponad 2 miliony aut z wadliwymi airbagami

Aktualności 2015-02-02

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Volkswagen Tiguan Allspace już w polskich salonach
Volkswagen Tiguan Allspace już w polskich salonach
W zeszłym roku poznaliśmy nową generację Volkswagena Tiguana, a teraz przyszedł czas na powiększoną wersję - Allspace. Samochód lada moment trafi do polskich salonów, a tymczasem importer opublikował cenniki. Najtańszy wariant z silnikiem 1.5 TSI kosztuje 117 090 zł.