mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Mniej aut w przyszłym roku

Mniej aut w przyszłym roku

W związku z ciężką sytuacją w branży motoryzacyjnej, w przyszłym roku prawdopodobnie odnotowany zostanie znaczny spadek poziomu produkcji nowych aut. W tym roku w Polsce planowano produkcję na poziomie 1 mln sztuk, jednak w 2009 roku ciężko będzie osiągnąć podobny poziom.

Mniej aut w przyszłym roku
Plany produkcyjne w polskich zakładach przemysłu motoryzacyjnego na 2008 rok były dosyć ambitne. Zakładano nawet przekroczenie bariery miliona sztuk nowych samochodów. Ostatecznie jednak ze względu na postępujący kryzys, raczej nie uda się osiągnąć takiego wyniku. Pomimo tego, w bieżącym roku i tak zostanie ustanowiony rekordowo wysoki poziom produkcji. Łącznie do końca roku wyprodukowanych zostanie blisko milion samochodów osobowych i dostawczych. Tegoroczna produkcja pojazdów po październiku wyniosła 885 641 aut, czyli o 25,6% więcej niż rok wcześniej.

Niestety według Wojciecha Drzewieckiego z IBRM Samar prognozy dla europejskiego rynku motoryzacyjnego są na przyszły rok nie najlepsze. Podaż będzie musiała zostać zmniejszona ze względu na brak popytu i to może automatycznie wpłynąć na polskie fabryki. W przyszłym roku prawdopodobnie nastąpi znaczny spadek poziomu produkcji. Szanse na tak dobry wynik jak tegoroczny są niewielkie i nie widać czynników, które mogłyby pozytywnie oddziaływać na przemysł motoryzacyjny.

Podobne wiadomości:

Rusza produkcja nowego VW Tiguana

Rusza produkcja nowego VW Tiguana

Aktualności 2016-01-11

Audi testuje system sterowanie gestami

Audi testuje system sterowanie gestami

Technika 2015-10-07

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
6 sprawdzonych patentów na zimę.
6 sprawdzonych patentów na zimę.
Zamarznięte szyby i czapa śniegu na dachu mogą być niebezpieczne dla Ciebie, otoczenia i Twojego portfela. Podpowiadamy, jak szybko odśnieżyć auto, a dzięki temu uniknąć 3 pkt. karnych i 500 zł mandatu, a przy okazji pospać nawet kwadrans dłużej.
Jak przygotować samochód do jazdy w zimowy poranek? Jak przygotować samochód do jazdy w zimowy poranek?