mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Mniej aut w przyszłym roku

Mniej aut w przyszłym roku

W związku z ciężką sytuacją w branży motoryzacyjnej, w przyszłym roku prawdopodobnie odnotowany zostanie znaczny spadek poziomu produkcji nowych aut. W tym roku w Polsce planowano produkcję na poziomie 1 mln sztuk, jednak w 2009 roku ciężko będzie osiągnąć podobny poziom.

Mniej aut w przyszłym roku
Plany produkcyjne w polskich zakładach przemysłu motoryzacyjnego na 2008 rok były dosyć ambitne. Zakładano nawet przekroczenie bariery miliona sztuk nowych samochodów. Ostatecznie jednak ze względu na postępujący kryzys, raczej nie uda się osiągnąć takiego wyniku. Pomimo tego, w bieżącym roku i tak zostanie ustanowiony rekordowo wysoki poziom produkcji. Łącznie do końca roku wyprodukowanych zostanie blisko milion samochodów osobowych i dostawczych. Tegoroczna produkcja pojazdów po październiku wyniosła 885 641 aut, czyli o 25,6% więcej niż rok wcześniej.

Niestety według Wojciecha Drzewieckiego z IBRM Samar prognozy dla europejskiego rynku motoryzacyjnego są na przyszły rok nie najlepsze. Podaż będzie musiała zostać zmniejszona ze względu na brak popytu i to może automatycznie wpłynąć na polskie fabryki. W przyszłym roku prawdopodobnie nastąpi znaczny spadek poziomu produkcji. Szanse na tak dobry wynik jak tegoroczny są niewielkie i nie widać czynników, które mogłyby pozytywnie oddziaływać na przemysł motoryzacyjny.

Podobne wiadomości:

VW Golf - produkcja znów zostanie wstrzymana

VW Golf - produkcja znów zostanie wstrzymana

Aktualności 2016-08-22

Volkswagen zmniejsza produkcję Passata

Volkswagen zmniejsza produkcję Passata

Aktualności 2016-08-17

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Skoda Karoq – od kiedy w sprzedaży?
Skoda Karoq – od kiedy w sprzedaży?
Znamy już oficjalną datę rozpoczęcia sprzedaży nowej Skody Karoq. Klienci chętni na następcę Yeti będą musieli się uzbroić w cierpliwość aż do jesieni.
Sky is the limit – Nowa Mazda CX-5 nie zna granic Sky is the limit – Nowa Mazda CX-5 nie zna granic