mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Mniej wypadków, ale więcej pijanych

Mniej wypadków, ale więcej pijanych

Zakończył się, trwający dla niektórych nawet dziesięć dni, długi weekend majowy. Jak co roku gremialnie wyruszyliśmy w trasę, przez co na naszych drogach zrobiło się dużo bardziej tłoczno. Na szczęście skończyło się mniej tragicznie niż w poprzednich latach.

Mniej wypadków, ale więcej pijanych
Przez kolejnych 10 dni - od piątku 27 kwietnia do niedzieli 5 maja włącznie - na polskich drogach doszło do 938 wypadków drogowych. Na miejscu zginęło w nich 65 osób, natomiast 1218 doznało obrażeń ciała. Najbardziej tragiczna okazała się pierwsza niedziela, podczas której w 88 wypadkach drogowych zginęło 14 osób, a 113 odniosło obrażenia. Do większej liczby wypadków - 129 - doszło wprawdzie dzień wcześniej, ale zginęło wówczas "tylko" 8 osób.

Do wypadków najczęściej dochodziło z powodu nadmiernej prędkości i nieprawidłowego wykonywania manewrów drogowych. Ładna, słoneczna pogoda zachęcała bowiem wielu kierowców do dużo szybszej jazdy, co niestety czasami kończyło się tragicznie.

Podczas 10 dni majowego weekendu policjanci ujawnili 5.201 nietrzeźwych kierujących. Około połowa z nich to nietrzeźwi rowerzyści, natomiast pozostali to kierowcy samochodów osobowych, motocykli, motorowerów, traktorzyści, a nawet kilku kierowców autobusów.

Podczas każdej kontroli drogowej policjanci sprawdzali przede wszystkim trzeźwość kierujących, prędkość, z jaką się poruszali, stan techniczny pojazdów i sposób przewożenia dzieci oraz to, czy kierowca i pasażerowie mają zapięte pasy bezpieczeństwa. Na drogach w długi weekend majowy pojawiło się kilka tysięcy policjantów, zwłaszcza pionu ruchu drogowego, ale i prewencji.

Podobne wiadomości:

Długi weekend na drogach - było bezpieczniej

Długi weekend na drogach - było bezpieczniej

Aktualności 2017-06-19

Święta 2016 na drogach – mniej wypadków, mniej pijanych

Święta 2016 na drogach – wypadków,...

Aktualności 2016-12-27

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Droga S3 do granicy – powstanie do 2023 roku
Droga S3 do granicy – powstanie do 2023 roku
Minister infrastruktury i budownictwa Andrzej Adamczyk zadeklarował kilka dni temu, że ostatni odcinek trasy ekspresowej S3 powstanie do 2023 roku. Chodzi o fragment, który połączy Bolków z czeską granicą w Lubawce.