mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Mniejsze przychody Wieltonu

Mniejsze przychody Wieltonu

Postępujący kryzys finansowy wpłynął także na największego polskiego producenta przyczep i naczep, firmę Wielton S.A. W związku z najnowszym sprawozdaniem finansowym, zarząd spółki obniżył o 27% prognozowane przychody ze sprzedaży produktów oferowanych przez firmę.

Mniejsze przychody Wieltonu
Zarząd firmy Wielton S.A. poinformował, że w związku ze sporządzeniem sprawozdania finansowego za III kwartał bieżącego roku, dokonuje korekty prognozy dotyczącej przychodów ze sprzedaży. Jednocześnie podtrzymuje prognozę wyników zysku operacyjnego.

Nowa prognoza koryguje przychody ze sprzedaży z kwoty 534,6 mln zł do poziomu 390 mln zł (obniżka o 27%). Zmiana prognozy przychodów wynika w głównej mierze ze spadku kursu euro. Negatywny trend spadkowy waluty, w której oferowane są produkty spółki, zbiegł się w czasie z realizacją strategii ekspansji zagranicznej.

Korekta wynika także ze zmiany struktury sprzedaży oraz mniejszej od zakładanej sprzedaży ilościowej związanej m.in. z przesunięciami w czasie decyzji odbiorców, dotyczących zakupu środków transportowych, dokonywanych w związku z postępującym kryzysem finansowym.
Tematy w artykule: polska motoryzacja lodzkie

Podobne wiadomości:

S8 Łódź - Wieluń - działa pierwsza stacja benzynowa

S8 Łódź - Wieluń - działa pierwsza stacja...

Polskie drogi 2016-12-06

Przetarg na S14 ogłoszony

Przetarg na S14 ogłoszony

Polskie drogi 2015-10-05

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Prześlij zdjęcie i zagraj o jedną z 30 nagród
Prześlij zdjęcie i zagraj o jedną z 30 nagród
Konkurs na 25-lecie magazynu "auto motor i sport". Zrób sobie zdjęcie z jubileuszowym wydaniem magazynu i prześlij je do nas koszystając z formularza na stronie. Masz szansę na wygranie jednej z 30 nagród. Weź udział!
Wydania cyfrowe auto motor i sport Wydania cyfrowe auto motor i sport