Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Mniejsze przychody Wieltonu

Mniejsze przychody Wieltonu

Postępujący kryzys finansowy wpłynął także na największego polskiego producenta przyczep i naczep, firmę Wielton S.A. W związku z najnowszym sprawozdaniem finansowym, zarząd spółki obniżył o 27% prognozowane przychody ze sprzedaży produktów oferowanych przez firmę.

Mniejsze przychody Wieltonu
Zarząd firmy Wielton S.A. poinformował, że w związku ze sporządzeniem sprawozdania finansowego za III kwartał bieżącego roku, dokonuje korekty prognozy dotyczącej przychodów ze sprzedaży. Jednocześnie podtrzymuje prognozę wyników zysku operacyjnego.

Nowa prognoza koryguje przychody ze sprzedaży z kwoty 534,6 mln zł do poziomu 390 mln zł (obniżka o 27%). Zmiana prognozy przychodów wynika w głównej mierze ze spadku kursu euro. Negatywny trend spadkowy waluty, w której oferowane są produkty spółki, zbiegł się w czasie z realizacją strategii ekspansji zagranicznej.

Korekta wynika także ze zmiany struktury sprzedaży oraz mniejszej od zakładanej sprzedaży ilościowej związanej m.in. z przesunięciami w czasie decyzji odbiorców, dotyczących zakupu środków transportowych, dokonywanych w związku z postępującym kryzysem finansowym.
Tematy w artykule: polska motoryzacja lodzkie

Podobne wiadomości:

Przetarg na S14 ogłoszony

Przetarg na S14 ogłoszony

Polskie drogi 2015-10-05

Warszawa, Syrena, Polonez - powrót polskiej motoryzacji?

Warszawa, Syrena, Polonez - powrót polskiej...

Aktualności 2015-09-23

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Denza 400 - chiński
Denza 400 - chiński "elektryk" od Daimlera
Chiński rynek motoryzacyjny jest bardzo chłonny, co wykorzystują producenci. Na dodatek nie obowiązują tam restrykcyjne normy dotyczące spalania, dlatego jest to idealne miejsce do sprzedawania starszych technologii przez zachodnie koncerny. Takim przykładem jest Denza 400, produkowany przy udziale Daimlera.