mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Mniejszy SLR?

Mniejszy SLR?

Zagranicznym reporterom branżowego magazynu motoryzacyjnego udało się złapać na jednym z tajnych niemieckich torów podczas testów samochód, który najprawdopodobniej zostanie mniejszym bratem niesamowicie szybkiego, a zarazem drogiego modelu McLaren Mercedes SLR.

Mniejszy SLR?

Owoc brytyjsko-niemieckiej współpracy będzie konkurować bezpośrednio z samochodami takimi jak Ferrari 360 Modena, Lamborghini Gallardo, a także debiutujące właśnie na rynku Audi R8. Roczna wielkość produkcji tego samochodu wyniesie około dwóch tysięcy egzemplarzy, lecz jak na razie inżynierowie McLarena nie puszczają pary z ust na temat nowego projektu.

Nadwozie nowego samochodu prawdopodobnie zostanie wykonane z włókna węglowego, jednakże są pewne wątpliwości w kwestii opłacalności tego posunięcia, gdyż zasięg cenowy nowego projektu ma się zamykać w granicach 600 tysięcy złotych. Jak na razie nie ma informacji potwierdzającej przypuszczenia, że prototyp o nazwie P8 będzie mógł przewozić trzy osoby. Inne źródła mówią, że będzie to konwencjonalny samochód dwuosobowy. Możliwe jest, że trzeci fotel zostanie zamontowany po środku tuż przed tylną parą siedzeń.  Silnik w nowym aucie będzie montowany centralnie w przeciwieństwie modelu SLR, który posiada jednostkę z przodu. Niestety nie są znane póki co żadne informacje na temat tego jaka będzie to jednostka i jaką mocą będzie ona dysponować.

Nowe auto będzie produkowane w fabrykach Mercedesa, bowiem brytyjskie linie montażowe McLarena są do pełna wykorzystywane przez produkcję modelu SLR.

Czytaj także:

SLR zrzuca dach (2006-08-10)

Zrodzony na torze wyścigowym (2006-07-10)

SLR McLaren do serwisu (2006-06-20)

Tematy w artykule: McLaren Mercedes SLR SLS

Podobne wiadomości:

McLaren MP4-12C w sprzedaży

McLaren MP4-12C w sprzedaży

Samochody luksusowe 2010-11-24

Dzika wersja SLR McLaren

Dzika wersja SLR McLaren

Aktualności 2011-04-14

Komentuj:

~matio_turbo 2006-12-27

mam nadzieję, że fotel kierowcy będzie normalnie, po lewej natronie (lub po prawej)

~aaa 2006-12-15

ladne to ale zabardzo okragle

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.