mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Mniejszy SLR?

Mniejszy SLR?

Zagranicznym reporterom branżowego magazynu motoryzacyjnego udało się złapać na jednym z tajnych niemieckich torów podczas testów samochód, który najprawdopodobniej zostanie mniejszym bratem niesamowicie szybkiego, a zarazem drogiego modelu McLaren Mercedes SLR.

Mniejszy SLR?

Owoc brytyjsko-niemieckiej współpracy będzie konkurować bezpośrednio z samochodami takimi jak Ferrari 360 Modena, Lamborghini Gallardo, a także debiutujące właśnie na rynku Audi R8. Roczna wielkość produkcji tego samochodu wyniesie około dwóch tysięcy egzemplarzy, lecz jak na razie inżynierowie McLarena nie puszczają pary z ust na temat nowego projektu.

Nadwozie nowego samochodu prawdopodobnie zostanie wykonane z włókna węglowego, jednakże są pewne wątpliwości w kwestii opłacalności tego posunięcia, gdyż zasięg cenowy nowego projektu ma się zamykać w granicach 600 tysięcy złotych. Jak na razie nie ma informacji potwierdzającej przypuszczenia, że prototyp o nazwie P8 będzie mógł przewozić trzy osoby. Inne źródła mówią, że będzie to konwencjonalny samochód dwuosobowy. Możliwe jest, że trzeci fotel zostanie zamontowany po środku tuż przed tylną parą siedzeń.  Silnik w nowym aucie będzie montowany centralnie w przeciwieństwie modelu SLR, który posiada jednostkę z przodu. Niestety nie są znane póki co żadne informacje na temat tego jaka będzie to jednostka i jaką mocą będzie ona dysponować.

Nowe auto będzie produkowane w fabrykach Mercedesa, bowiem brytyjskie linie montażowe McLarena są do pełna wykorzystywane przez produkcję modelu SLR.

Czytaj także:

SLR zrzuca dach (2006-08-10)

Zrodzony na torze wyścigowym (2006-07-10)

SLR McLaren do serwisu (2006-06-20)

Tematy w artykule: McLaren Mercedes SLR SLS

Podobne wiadomości:

Dzika wersja SLR McLaren

Dzika wersja SLR McLaren

Aktualności 2011-04-14

Legenda wyścigów odchodzi

Legenda wyścigów odchodzi

Aktualności 2011-06-10

Komentuj:

~matio_turbo 2006-12-27

mam nadzieję, że fotel kierowcy będzie normalnie, po lewej natronie (lub po prawej)

~aaa 2006-12-15

ladne to ale zabardzo okragle

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Importer niemieckiej marki opublikował właśnie cennik nowego Audi A6. Samochód będzie dostępny na początek w silnikiem benzynowym i wysokoprężnym. Cennik otwiera kwota 296 600 zł.