mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Mobilne centrum dowodzenia w Crafterze

Mobilne centrum dowodzenia w Crafterze

Wojewoda śląski przekazał Komendzie Wojewódzkiej Policji w Katowicach najnowocześniejsze mobilne stanowisko dowodzenia, które znajdzie zastosowanie również jako centrum zarządzania kryzysowego. Specjalistyczny pojazd oparto na modelu Volkswagen Crafter. Ważący razem z wyposażeniem niemal pięć ton samochód kosztował ponad 700.000 złotych.

Mobilne centrum dowodzenia w Crafterze

Pojazd będzie wykorzystywany głównie przez policję ale w sytuacjach awaryjnych dostęp do niego będzie miała również straż pożarną i wojsko. Wojewoda śląski Zygmunt Łukaszczyk podpisał porozumienie z komendantem wojewódzkim Policji w Katowicach, śląskim komendantem wojewódzkim Państwowej Straży Pożarnej w Katowicach, szefem Wojewódzkiego Sztabu Wojskowego w Katowicach i śląskim wojewódzkim inspektorem transportu drogowego w Katowicach o współużytkowaniu pojazdu.

Tego typu pojazdów w Polsce jest kilkanaście ale śląski Crafter jest jedynym, w którym może pracować jednocześnie siedem osób załogi – ma rozszerzoną część sztabową. W jego wnętrzu nie tylko pracują policjanci ale mogą odbywać się odprawy dla dowództwa czy spotkania z wojewodą w sytuacjach kryzysowych.

Mobilne centrum dowodzenia i zarządzania kryzysowego naszpikowano najnowocześniejszą aparaturą elektroniczną, wykorzystywaną do celów operacyjnych. Ultranowoczesne wnętrze to dziesiątki monitorów, telefony, komputery, drukarki itp. - wszystko co może przydać się do natychmiastowego podejmowania decyzji i monitoringu sytuacji w czasie akcji terenowej.

Pojazd wyposażono m.in.: w systemy łączności telefonicznej i radiowej -  dwie linie telefonii komórkowej i fax, a w przypadku braku sygnału, możliwość podpięcia się kablem do dowolnej, położonej nawet w znacznej odległości telefonii analogowej oraz systemy do rejestracji i przetwarzania wideo i dźwięku. Volkswagena Craftera wyróżniają kamery zamontowane na bokach i z przodu samochodu oraz na sześciometrowym wysięgniku. Oprócz tego na wyposażeniu znajduje się specjalny zestaw kamer z nadajnikami, które mogą współpracować z pojazdem drogą radiową nawet z odległości trzech kilometrów. Niezależne zasilanie (własny generator prądu) pojazdu, umożliwia pracę w niemal każdych warunkach terenowych.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Volkswagen Crafter
Volkswagen Crafter
Cena podstawowa już od: 108 623 PLN brutto
Dostępne nadwozia: furgon-4dr. rama-4dr.

Podobne wiadomości:

Volkswagen Tiguan Allspace już w polskich salonach

Volkswagen Tiguan Allspace już w polskich...

Aktualności 2017-09-18

Volkswagen T-Roc - nowy crossover w rodzinie

Volkswagen T-Roc - nowy crossover w rodzinie

Aktualności 2017-08-29

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Importer niemieckiej marki opublikował właśnie cennik nowego Audi A6. Samochód będzie dostępny na początek w silnikiem benzynowym i wysokoprężnym. Cennik otwiera kwota 296 600 zł.