mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Mocne punkty Kubicy

Mocne punkty Kubicy

Dzięki zwycięstwu w dwóch wyścigach podczas weekendowych zawodów w Oschersleben, Polak umocnił się na pozycji lidera World Series by Renault.

Mocne punkty Kubicy

Najpierw, wyprzedzający o 24 punkty najbliższego rywala w klasyfikacji generalnej mistrzostw World Series by Renault, Robert Kubica, wygrał sobotnią sesję kwalifikacyjną. Ustanowił przy okazji rekord niemieckiego toru.

Polak jako jedyny kierowca w historii tego obiektu uzyskał czas poniżej 1 minuty i 12 sekund (1 min 11,904 s). Dało mu to pole position w drugim wczorajszym wyścigu, w pierwszym z niedzielnych wyścigów ruszył za wice-liderem klasyfikacji.

Kubica powiedział po eliminacjach: „Ogromnie się cieszę z wywalczenia pole position i pobicia rekordu toru. Walka w mistrzostwach pomiędzy mną i Willem Powerem jest bardzo zacięta, stąd też ważne było, aby uzyskać jak najlepsze pozycje na starcie. Jest to ważne zwłaszcza w Oschersleben – na wąskim torze, gdzie wyprzedzanie rywali nie jest łatwe. Jutro do pierwszego wyścigu startuję z drugiego miejsca, a po południu z pole position. Power rano startuje przede mną, a w drugim wyścigu rusza dopiero z czwartego miejsca. Zatem w kwalifikacjach to ja byłem górą, mam nadzieję że podobnie będzie jutro podczas wyścigów.”

Już podczas samych zawodów, rozgrywanych przy niesprzyjającej pogodzie, okazało się, że nie ma silnych na Polaka. Po raz pierwszy w tym sezonie kierowcom World Series by Renault przyszło ścigać się w deszczu. Na śliskim torze Kubica popisał się niezwykłym kunsztem, w przeciwieństwie do rywali unikając poważniejszych błędów.

Robert Kubica jako pierwszy kierowca w World Series by Renault wygrał dwa wyścigi w ciągu jednego weekendu. Punkty wywiezione z niemieckiego toru Oschersleben dały Polakowi komfortowe, 47-punktowe prowadzenie w klasyfikacji generalnej mistrzostw.

Robert nie pozostawił dotychczasowemu wiceliderowi klasyfikacji mistrzowskiej, Willowi Powerowi, cienia nadziei na odrobienie strat. Australijczyk wywiózł z Niemiec zaledwie jeden punkt za pole position – w wyścigach dwa razy wypadł z toru.

Robert Kubica: „Jestem ogromnie zadowolony z dwóch wygranych wyścigów. Uzyskałem w miarę komfortową przewagę nad rywalami – zwłaszcza, że mój najgroźniejszy rywal Will Power zdobył w Niemczech tylko jeden punkt. Chciałbym podziękować kibicom za wsparcie – bardzo cieszył mnie widok polskich flag na trybunach oraz radość fanów z moich zwycięstw.”

Na trybunach toru Oschersleben pojawiły się spore grupy kibiców z Polski. Po dwóch zwycięstwach ich idola boks zespołu Epsilon Euskadi przetrwał prawdziwy najazd fanów lidera mistrzostw. Kolejna runda odbędzie się w dniach 10-11 sierpnia na angielskim torze Donington Park.

Klasyfikacja World Series by Renault:
1. Kubica 117
2. Gommendy 70
3. Power 63
4. Valles 60
5. Winkelhock 47
6. Zuber 47
7. Salignon 43
8. Toccacelo 36
9. Montanari 31
10. Fleming 29

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Od kilku dni w północno-wschodniej Polsce pojawiły się nowe, żółte znaki na których możemy zobaczyć np. czołg. Na szczęście zwykli kierowcy nie muszą się nimi przejmować. Są to informacje przeznaczone dla wojskowych.

Zalando Zalando