mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Mocniejsze hamulce w Subaru

Mocniejsze hamulce w Subaru

Polski oddział Subaru wprowadza do oferty części swoich modeli mocniejsze hamulce firmy Brembo. To ukłon w stronę bezpieczeństwa ale także kierowców preferujących ostrzejszy styl jazdy.

Mocniejsze hamulce w Subaru
Nowy układ hamulcowy jest homologowany do Imprezy WRX, Forestera 2.5l turbo oraz diesla, jak również do czwartej generacji Legacy (we wszystkich wersjach poza spec.B). Warto podkreślić, szczególnie wobec zbliżających się jesiennych słot, że wzmocnione hamulce w warunkach deszczowych wykazują mniejszą bezwładność działania. Wynika to stąd, iż wilgoć pokrywająca powierzchnię tarczy, dzięki znajdującym się w niej otworom jest zdecydowanie łatwiej odprowadzana. Inaczej mówiąc klockom łatwiej jest zerwać film wodny znajdujący się na tarczy hamulcowej.

W skład zestawu wchodzą nawiercane tarcze, klocki, zaciski, wzmocnione przewody, nakrętki półosi, osłony przeciwbłotne oraz komplet felg aluminiowych. Niestety wymiana układy hamulcowego nie jest tanim przedsięwzięciem. Jego cena to 9995,- złotych brutto (plus montaż). Ze względu na konieczność przeprowadzenia dość skomplikowanej procedury docierania oraz wykonania jazd testowych według określonego schematu wymiana musi odbyć się w serwisie autoryzowanym.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Subaru Forester
Subaru Forester
Cena podstawowa już od: 112 705 PLN brutto
Dostępne nadwozia: suv-5dr.

Podobne wiadomości:

Subaru Viziv-7 SUV Concept - duży z Japonii

Subaru Viziv-7 SUV Concept - duży z Japonii

Premiery 2016-11-18

Subaru WRX S4 tS - tylko dla Japonii

Subaru WRX S4 tS - tylko dla Japonii

Aktualności 2016-10-06

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Prześlij zdjęcie i zagraj o jedną z 30 nagród
Prześlij zdjęcie i zagraj o jedną z 30 nagród
Konkurs na 25-lecie magazynu "auto motor i sport". Zrób sobie zdjęcie z jubileuszowym wydaniem magazynu i prześlij je do nas koszystając z formularza na stronie. Masz szansę na wygranie jednej z 30 nagród. Weź udział!
Wydania cyfrowe auto motor i sport Wydania cyfrowe auto motor i sport