mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Mocniejsze hamulce w Subaru

Mocniejsze hamulce w Subaru

Polski oddział Subaru wprowadza do oferty części swoich modeli mocniejsze hamulce firmy Brembo. To ukłon w stronę bezpieczeństwa ale także kierowców preferujących ostrzejszy styl jazdy.

Mocniejsze hamulce w Subaru
Nowy układ hamulcowy jest homologowany do Imprezy WRX, Forestera 2.5l turbo oraz diesla, jak również do czwartej generacji Legacy (we wszystkich wersjach poza spec.B). Warto podkreślić, szczególnie wobec zbliżających się jesiennych słot, że wzmocnione hamulce w warunkach deszczowych wykazują mniejszą bezwładność działania. Wynika to stąd, iż wilgoć pokrywająca powierzchnię tarczy, dzięki znajdującym się w niej otworom jest zdecydowanie łatwiej odprowadzana. Inaczej mówiąc klockom łatwiej jest zerwać film wodny znajdujący się na tarczy hamulcowej.

W skład zestawu wchodzą nawiercane tarcze, klocki, zaciski, wzmocnione przewody, nakrętki półosi, osłony przeciwbłotne oraz komplet felg aluminiowych. Niestety wymiana układy hamulcowego nie jest tanim przedsięwzięciem. Jego cena to 9995,- złotych brutto (plus montaż). Ze względu na konieczność przeprowadzenia dość skomplikowanej procedury docierania oraz wykonania jazd testowych według określonego schematu wymiana musi odbyć się w serwisie autoryzowanym.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Subaru Impreza
Subaru Impreza
Cena podstawowa już od: 79 186 PLN brutto
Dostępne nadwozia: hatchback-5dr.
Subaru Forester
Subaru Forester
Cena podstawowa już od: 106 276 PLN brutto
Dostępne nadwozia: suv-5dr.

Podobne wiadomości:

Genewa 2017 - Subaru Crosstrek zapowiedziany

Genewa 2017 - Subaru Crosstrek zapowiedziany

Aktualności 2017-01-24

Subaru Viziv-7 SUV Concept - duży z Japonii

Subaru Viziv-7 SUV Concept - duży z Japonii

Premiery 2016-11-18

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Od kilku dni w północno-wschodniej Polsce pojawiły się nowe, żółte znaki na których możemy zobaczyć np. czołg. Na szczęście zwykli kierowcy nie muszą się nimi przejmować. Są to informacje przeznaczone dla wojskowych.

Zalando Zalando