Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Mocniejsze hamulce w Subaru

Mocniejsze hamulce w Subaru

Polski oddział Subaru wprowadza do oferty części swoich modeli mocniejsze hamulce firmy Brembo. To ukłon w stronę bezpieczeństwa ale także kierowców preferujących ostrzejszy styl jazdy.

Mocniejsze hamulce w Subaru
Nowy układ hamulcowy jest homologowany do Imprezy WRX, Forestera 2.5l turbo oraz diesla, jak również do czwartej generacji Legacy (we wszystkich wersjach poza spec.B). Warto podkreślić, szczególnie wobec zbliżających się jesiennych słot, że wzmocnione hamulce w warunkach deszczowych wykazują mniejszą bezwładność działania. Wynika to stąd, iż wilgoć pokrywająca powierzchnię tarczy, dzięki znajdującym się w niej otworom jest zdecydowanie łatwiej odprowadzana. Inaczej mówiąc klockom łatwiej jest zerwać film wodny znajdujący się na tarczy hamulcowej.

W skład zestawu wchodzą nawiercane tarcze, klocki, zaciski, wzmocnione przewody, nakrętki półosi, osłony przeciwbłotne oraz komplet felg aluminiowych. Niestety wymiana układy hamulcowego nie jest tanim przedsięwzięciem. Jego cena to 9995,- złotych brutto (plus montaż). Ze względu na konieczność przeprowadzenia dość skomplikowanej procedury docierania oraz wykonania jazd testowych według określonego schematu wymiana musi odbyć się w serwisie autoryzowanym.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Subaru Forester
Subaru Forester
Cena podstawowa już od: 109 726 PLN brutto
Dostępne nadwozia: suv-5dr.

Podobne wiadomości:

Subaru WRX S4 tS - tylko dla Japonii

Subaru WRX S4 tS - tylko dla Japonii

Aktualności 2016-10-06

Silnik Bokser od Subaru ma 50 lat

Silnik Bokser od Subaru ma 50 lat

Technika 2016-05-10

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Znamy wyrok TK - czy policja może zatrzymywać prawo jazdy?
Znamy wyrok TK - czy policja może zatrzymywać prawo jazdy?
Dzisiaj Trybunał Konstytucyjny pochylił się nad skargą Rzecznika Praw Obywatelskich i wydał wyrok w sprawie zatrzymywania przez funkcjonariuszy uprawnień kierującym, którzy w terenie zabudowanym przekroczyli dopuszczalną prędkość o 50 km/h.