mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Mocniejszy 350Z

Mocniejszy 350Z

Nissan rozważa wprowadzenie do produkcji swojego sportowego modelu 350Z z mocniejszym, 4,5-litrowym silnikiem. Czy decyzja ta spowoduje zmianę nazwy na 450Z?

Mocniejszy 350Z

Jednocześnie spowoduje to spadek maksymalnego momentu z 363 do 353 Nm, który jednak będzie osiągany w większym zakresie obrotów. Przyspieszenie do 100 km/h wynosić będzie 5,8 sek. (coupe) i 6,3 sek. (cabrio) - każdorazowo o 0,1 sek. szybciej niż dotychczas. Maksymalna prędkość, podobnie jak obecnie, będzie elektronicznie ograniczona przy 250 km/h.

Zmiany w wyglądzie zewnętrznym będą raczej mało zauważalne. Lekko zmieniony zostanie przedni zderzak, atrapa chłodnicy, reflektory, w tylnych światłach wykorzystanie zostanie technologia LED.

Nie wiadomo, jak potoczą się losy wersji z silnikiem V8 o pojemności 4,5 l i mocy 400 KM. Jednostka ta jest już w użytku m.in. w dostępnym na japońskim rynku modelu Fuga czy też niektórych amerykańskich modelach marki Infiniti (należącej do Nissana). Wprawdzie silnik ten nie spełnia obecnie norm emisji zanieczyszczeń Euro 4, które zaczną obowiązywać na naszym kontynencie od przyszłego roku, jednak zapowiadane wprowadzenie marki Infiniti do Europy wymusi zmiany także i w tej jednostce.

Zobacz więcej o modelu Nissan 350Z

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Continental opracował nowy wyświetlacz HUD
Continental opracował nowy wyświetlacz HUD
Firma Continental kojarzona dotąd głównie z produkcji ogumienia rozpoczyna seryjną produkcję wyświetlaczy typu HUD przeznaczonych dla samochodów ze stromo nachyloną przednią szybą. Rozwiązanie trafi do nowych modeli Mazdy.