mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Mocny start nowej Corsy

Mocny start nowej Corsy

Choć do oficjalnej premiery rynkowej jeszcze trochę pozostało. Choć pierwsze auta pojawią się dopiero pod koniec roku. Już teraz nowy Opel Corsa ma na swoim koncie 30 tys. zamówień.

Mocny start nowej Corsy
Opel Corsa E swoją światową premierę miał trzy tygodnie temu na wystawie w październiku, w mijającym tygodniu uczestniczyliśmy w pierwszych jazdach tą niemiecką nowością, a pierwsze egzemplarze fizycznie pojawią się dopiero pod koniec roku. Mimo iż klienci nie mieli jeszcze możliwości odbycia jazd próbnych, ani nawet przyjrzenia się z bliska temu modelowi w salonach sprzedaż, piąta generacja Corsy może się pochwalić już 30 tys. zamówień.

Corsa jest jednym z najważniejszych modeli w gamie Opla, z 25-proc. udziałem w łącznej sprzedaży. Od premiery pierwszej generacji Corsy 32 lata temu sprzedano 12,4 miliona egzemplarzy tego samochodu. Corsa D, czyli poprzednik, sprzedał się w latach 2006-2014 w liczbie 3 milionów egzemplarzy.

W bieżącym roku Corsa była najczęściej sprzedawanym modelem Opla w Europie, a we wrześniu prowadziła w rankingu rejestracji nowych pojazdów w swoim segmencie w Niemczech. W Polsce Opel Corsa D po dziewięciu miesiącach br. jest liderem polskiego rynku nowych samochodów osobowych rejestrowanych przez klientów indywidualnych.


Nowa Corsa ma odegrać jedną z głównych ról w ofensywie modelowej Opla, w ramach której do 2018 r. firma zamierza wprowadzić na rynek 27 nowych samochodów i 17 nowych silników. Na polskim rynku oficjalna sprzedaż Corsy E, wraz z szeroką promocją modelu, ruszy na początku przyszłego roku.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Opel Corsa
Opel Corsa
Cena podstawowa już od: 41 600 PLN brutto
Rodzaj samochodu: dostawczy osobowy

Podobne wiadomości:

Opel Crossland X – znamy polskie ceny

Opel Crossland X – znamy polskie ceny

Aktualności 2017-03-20

Nowy Opel Insignia - znamy polskie ceny i wyposażenie

Nowy Opel Insignia - znamy polskie ceny i...

Aktualności 2017-02-24

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Volkswagen Arteon zastąpi Phaetona i CC
Volkswagen Arteon zastąpi Phaetona i CC
Na kilkanaście dni przed Genewą Volkswagen zaprezentował swój najnowszy model – Arteon. Przed tym autem stoi bardzo ambitne zadanie - będzie musiał zastąpić dwa modele. Mamy pierwsze zdjęcia tego modelu.
Odgadnij model Odgadnij model