mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Molex z Sulęcina zwolnił 200 pracowników

Molex z Sulęcina zwolnił 200 pracowników

Molex - zakład produkujący wiązki kablowe, zwolnił 200 pracowników. Informacje tę potwierdził Powiatowy Urząd Pracy w Sulęcinie.

Molex z Sulęcina zwolnił 200 pracowników

Jeszcze niedawno Molex w Sulęcinie zatrudniał ponad 1100 osób, teraz zostało 900. Członek zarządu Molexu A. Durdyń pytany przez Gazetę Lubuską o przyczynę zwolnień odpowiedział krótko: - recesja. Twierdził, że zakład miał do wyboru: albo skracać ludziom czas pracy, przez co zarabialiby dużo mniej, albo dokonać redukcji zatrudnienia. Jednocześnie zapewniał, że Molex nie planuje dalszych zwolnień. Dodał też, że każdy z byłych pracowników otrzymał odprawę wraz z dodatkowym wynagrodzeniem.

Koncern Molex powstał w 1938 roku. Jest czołowym producentem złącz elektronicznych, elektrycznych i światłowodowych dla różnych gałęzi przemysłu, a także wiązek kablowych. Koncern  posiada ponad 50 fabryk produkujących złącza oraz kilka fabryk produkujących wiązki kablowe. Jedna z fabryk wiązek znajduje się właśnie w Sulęcinie.

Podobne wiadomości:

Nowa nawierzchnia dróg skróci drogę hamowania

Nowa nawierzchnia dróg skróci drogę hamowania

Polskie drogi 2015-06-23

Kolejna fabryka części samochodowych w Polsce

Kolejna fabryka części samochodowych w Polsce

Aktualności 2017-10-26

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Importer niemieckiej marki opublikował właśnie cennik nowego Audi A6. Samochód będzie dostępny na początek w silnikiem benzynowym i wysokoprężnym. Cennik otwiera kwota 296 600 zł.