mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Molex z Sulęcina zwolnił 200 pracowników

Molex z Sulęcina zwolnił 200 pracowników

Molex - zakład produkujący wiązki kablowe, zwolnił 200 pracowników. Informacje tę potwierdził Powiatowy Urząd Pracy w Sulęcinie.

Molex z Sulęcina zwolnił 200 pracowników

Jeszcze niedawno Molex w Sulęcinie zatrudniał ponad 1100 osób, teraz zostało 900. Członek zarządu Molexu A. Durdyń pytany przez Gazetę Lubuską o przyczynę zwolnień odpowiedział krótko: - recesja. Twierdził, że zakład miał do wyboru: albo skracać ludziom czas pracy, przez co zarabialiby dużo mniej, albo dokonać redukcji zatrudnienia. Jednocześnie zapewniał, że Molex nie planuje dalszych zwolnień. Dodał też, że każdy z byłych pracowników otrzymał odprawę wraz z dodatkowym wynagrodzeniem.

Koncern Molex powstał w 1938 roku. Jest czołowym producentem złącz elektronicznych, elektrycznych i światłowodowych dla różnych gałęzi przemysłu, a także wiązek kablowych. Koncern  posiada ponad 50 fabryk produkujących złącza oraz kilka fabryk produkujących wiązki kablowe. Jedna z fabryk wiązek znajduje się właśnie w Sulęcinie.

Podobne wiadomości:

S3 Sulechów - Zielona Góra: podpisano umowę

S3 Sulechów - Zielona Góra: podpisano umowę

Polskie drogi 2016-02-23

Znamy oferty na S3 Niedoradz - Nowa Sól

Znamy oferty na S3 Niedoradz - Nowa Sól

Polskie drogi 2015-06-26

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Skoda Octavia III 2017 - zachowaj twarz
Skoda Octavia III 2017 - zachowaj twarz
Odświeżona Skoda Octavia Scout ma teraz większy prześwit i lepszą przyczepność. Wybraliśmy się nią poza asfaltowe drogi.
Mini Countryman Mini Countryman