mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Mondeo najlepszym autem w Chinach

Mondeo najlepszym autem w Chinach

Pismo motoryzacyjne Motor Trend przyznało modelowi Ford Mondeo 2.5 V6 tytuł Car of the Year 2005 w Chinach. W uzasadnieniu werdyktu jury podkreśliło połączenie bardzo dobrych osiągów z wysokim poziomem bezpieczeństwa oraz subtelnej stylistyki.

Mondeo najlepszym autem w Chinach

Produkowany przez firmę Changan Ford Automobile Corp. Ford Mondeo na chińskim rynku zadebiutował w styczniu tego roku i od razu zyskał dużą reputację wraz ze sporym udziałem w rynku. W szczególności Mondeo 2.5 V6 stworzył nową jakość w segmencie aut wyższej klasy. Do końca listopada sprzedaż Fordów na chińskim rynku wzrosła aż o 200 proc. w porównaniu z pierwszymi jedenastoma miesiącami ubiegłego roku.

Ford Mondeo osiągnął już przeszło 40 różnych nagród na całym świecie. Nie licząc tego roku globalna sprzedaż modelu Mondeo wyniosła ponad 2,5 mln egzemplarzy.

Nagroda wydawnictwa Motor Trend jest jedną z bardziej prestiżowych w branży motoryzacyjnej. Od 2002 roku tytuł Najlepszego Samochodu Roku przyznawany jest także w Chinach. W ubiegłym roku tytuł Car of the Year China 2004 zdobyła Mazda6.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Rekordowa sprzedaż samochodów w Polsce. Skoda znów numerem jeden
Rekordowa sprzedaż samochodów w Polsce. Skoda znów numerem jeden
Rok 2017 był najlepszym dla polskich dealerów w XXI wieku. Przez dwanaście miesięcy zarejestrowano nad Wisłą 483 195 samochodów. Po raz ostatni podobny wynik odnotowano w 1999 roku.