mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Monster Jam zawładnie Wrocławiem

Monster Jam zawładnie Wrocławiem

Po premierze na Stadionie Śląskim w Chorzowie, gdzie w 2009 roku imprezę obejrzało 41 tysięcy widzów, Monster Jam wraca do Polski. Zawody z udziałem amerykańskich Monster Trucków zaplanowano 3 września na budowanym na Euro 2012, Stadionie Miejskim we Wrocławiu. Dzisiaj ruszyła sprzedaż biletów.

Monster Jam zawładnie Wrocławiem
W zawodach weźmie udział 10 czołowych ekip z USA, w tym ikony tego sportu: Grave Digger oraz Maximum Destruction. Rywalizacja odbędzie się w dwóch konkurencjach. Na początek przewidziano wyścig równoległy w parach na dystansie dwóch okrążeń. Drugą konkurencją wieczoru będzie freestyle, czyli półtorej minuty niesamowitych skoków i miażdżenia wraków. Zwycięzca zostanie wyłoniony na podstawie not sędziów. W przerwie zobaczymy także pokaz FMX.

- Zaczynamy mocnym uderzeniem! Monster Jam to jedna z największych i najbardziej rozpoznawalnych imprez motoryzacyjnych na świecie. Rocznie sprzedaje się ponad 3,5 mln biletów w kilkunastu krajach. Cieszę się, że po długich staraniach do grona miast gospodarzy dołącza w tym roku Wrocław. Impreza motoryzacyjna tej skali to najlepszy dowód na wielofunkcyjny charakter naszego obiektu. Mam nadzieję, że Monster Trucki solidnie przetestują wytrzymałość nowego Stadionu Miejskiego! - powiedział Rafał Dutkiewicz, prezydent Wrocławia.

Na potrzeby Monster Jam, płytę wrocławskiego stadionu pokryje 6500 ton specjalnej mieszanki gliny i piasku (około 270 wywrotek), z której uformowany zostanie tor. Powstaną ziemne skocznie oraz przeszkody zbudowane z ponad 30 wraków samochodów osobowych, autobusów, vanów i przyczep kempingowych.
Tematy w artykule: Monster Jam

Podobne wiadomości:

Adamek i Hołowczyc ocenią Monster Jam

Adamek i Hołowczyc ocenią Monster Jam

Aktualności 2011-09-27

Więcej Monster Trucków na Monster Jam

Więcej Monster Trucków na Monster Jam

Aktualności 2011-05-25

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Importer niemieckiej marki opublikował właśnie cennik nowego Audi A6. Samochód będzie dostępny na początek w silnikiem benzynowym i wysokoprężnym. Cennik otwiera kwota 296 600 zł.

Zalando Zalando