mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Monster-Smart

Monster-Smart

Rok temu podczas targów motoryzacyjnych w Atenach zaprezentowano samochód będący połączeniem smarta forfour z podwoziem o bardzo ciężarowych ambicjach. Idąc dalej w tym temacie, producent postanowił stworzyć kontynuację tego kontrowersyjnego modelu.

Monster-Smart

Pierwszym założeniem, jeśli chodzi o nowy pojazd było wyposażenie go w nadwozie modelu fortwo. Jedynym problemem było znalezienie odpowiedniej platformy dla tego samochodu. Po niezbyt długich namysłach konstruktorzy użyli płyty podłogowej pochodzącej z modelu Mercedes-Benz Unimog 406. Jest to bardzo ciekawe połączenie samochodów, które w swoich segmentach otrzymały już miano kultowych.

Jednostka silnikowa oraz skrzynia biegów zostały także zaczerpnięte z modelu Unimog. Sześciocylindrowy diesel o pojemności 5,6 litra jest w stanie dostarczyć mocy rzędu 84 koni mechanicznych. Jest to moc ponad dwa razy większa, od tej, którą oferuje standardowy silnik smarta (41 KM). Samochód osadzono na dwudziestosześciocalowych felgach o średnicy 140 centymetrów. Dzięki wysokiemu zawieszeniu jego całkowita wysokość wynosi teraz 3,7 metra.

Głównym zamysłem projektantów poza oryginalnym wyglądem, było stworzenie samochodu funkcjonalnego w terenie. Dzięki zapożyczeniu platformy 406, samochód doskonale spisywał się podczas jazdy po wertepach. Dodatkowego charakteru nadały mu powiększone koła oraz klatka bezpieczeństwa wykonana z aluminiowych rurek. Właściwości każdego z amortyzatorów samochodu mogą być manualnie dostosowywane. Przydaje się to podczas długich zjazdów z górki.

Radykalna wersja smarta nie będzie raczej produkowana seryjnie, także nie należy oczekiwać, iż niebawem pojawi się w salonach. 

Czytaj także:

Plażowy debiut Smarta (2006-09-04)

Czerwona edycja na pożegnanie (2006-08-31)

Elektryczny Smart (2006-07-13)

 

Zobacz koniecznie: Wszystko o Smart
Tematy w artykule: Smart Smart Forfun

Podobne wiadomości:

Smart nie stworzy crossovera

Smart nie stworzy crossovera

Aktualności 2015-06-11

Elektryczny Smart w Paryżu

Elektryczny Smart w Paryżu

Aktualności 2016-06-14

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.