mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Monster Trucki ponownie w Polsce!

Monster Trucki ponownie w Polsce!

Już w czerwcu do trzech polskich miast - Łodzi, Krakowa oraz Wrocławia - ponownie zawitają monster trucki, a my dla Was będziemy mieć wejściówki na te wydarzenia.

Monster Trucki ponownie w Polsce!
Jeśli uwielbiasz ryk potężnych silników o ogromnej mocy, hektolitry spalonego paliwa, niewiarygodne akrobacje kilkutonowych pojazdów i dziesiątki miażdżonych wraków aut - musisz tam być. Już w czerwcu br. Łódź, Wrocław i Kraków staną się epicentrum motorowej rozrywki za sprawą najlepszych Monster Trucków świata, które w samych tylko Stanach Zjednoczonych podziwia blisko siedemset tysięcy widzów podczas 80 show rocznie!

W ramach kolejnej edycji Monster X Tour będzie można zobaczyć ekstremalne wyścigi i zawody w konkurencji freestyle. Olbrzymie auta będą fruwać wysoko w powietrzu, a pod ich potężnymi oponami będą miażdżone zwykłe osobówki. Motocyklowi kaskaderzy z FMX Stunt Riders zaprezentują się w zapierających dech w piersiach powietrznych akrobacjach. Monster X Tour to impreza organizowana przez największego niezależnego producenta wydarzeń sportów motorowych w USA - Monster Truck Entertainment!Przed rozpoczęciem właściwej gali, odbędzie się dla wybrańców tzw. Pit Party, podczas którego będzie można podziwiać w parku maszyn kultowe ciężarówki, poznać ich kierowców i zdobyć ich autografy, zrobić sobie zdjęcia, czy porozmawiać z mechanikami odpowiedzialnymi za ich sprawne funkcjonowanie.

Harmonogram Monster X Tour

1.06.2014 - Łódź, Atlas Arena

Show godz. 13.00
Pit Party 11:00-12:30 (wejście do 12:00)

Show godz. 18:00
Pit Party 16:00-17:30 (wejście do 17:00)

7.06.2014 – Kraków, Stadion Cracovii

Show godz. 13.00
Pit Party 11:00-12:30 (wejście do 12:00)

Show godz. 19:00
Pit Party 17:00-18:30 (wejście do 18:00)

14.06.2014 – Wrocław, Stadion Wrocław

Show godz. 15.00
Pit Party 13:00-14:30 (wejście do 14:00)

________________________________________________________________________________________________

Pierwszy monster truck powstał w 1974 roku – jego konstruktor Bob Chandler zbudował go na bazie swojego pick-upa F-250 i nazwał BigFoot. W ciągu kilku lat auto stało się sławne w całych Stanach, a sam Chandler znalazł wielu naśladowców, którzy podobnie jak on, zajęli się konstruowaniem aut-gigantów. Od połowy lat 80. zaczęto organizować zawody i pokazy monster trucków w całej Ameryce.Dzisiejsze monster trucki różnią się zdecydowanie od swoich "przodków" – są szybsze, wytrzymalsze, a ich konstrukcja znacznie bardziej skomplikowana. Najistotniejsze jest bezpieczeństwo kierowców – pokazy należą do ryzykownych, wywrotki i kraksy zdarzają się dość często – dlatego każde auto musi być wyposażone, na wzór samochodów wyścigowych, w klatkę bezpieczeństwa chroniącą kabinę przed zmiażdżeniem. Obowiązkowo auta posiadają aż trzy wyłączniki odcinające zapłon, na wypadek utraty przez kierowcę kontroli nad pojazdem.

Innym bardzo ważnym elementem jest zawieszenie – musi być jednocześnie lekkie, jak i odporne na ogromne obciążenia powstające m.in. podczas skoków z ramp oraz innych ewolucji. Natomiast napędzane metanolem silniki tych potężnych pojazdów, osiągające do 1,5 tysiąca koni mechanicznych mocy, umożliwiają kierowcom wykonywanie widowiskowych akrobacji, które gwarantują niesamowite wrażenia i ekstremalne emocje dla publiczności.Zawody monster trucków są w Stanach Zjednoczonych nazywane "wrestlingiem sportów motorowych", co świadczy o ich ogromnej i niesłabnącej od 3 dekad popularności.

mojeauto.pl jest patronem tego wydarzenia. Już wkrótce na naszych stronach będą do wygrania wejściówki na to wydarzenie. Jeśli chcecie je zdobyć, śledźcie uważnie nasze strony. Zapraszamy!
Tematy w artykule: Monster Truck

Podobne wiadomości:

Tak wyglądał Monster X Tour w Łodzi!

Tak wyglądał Monster X Tour w Łodzi!

Aktualności 2014-06-03

Monster X Tour Atlas Arena Łódź

auto motor i sport 0000-00-00

Pierwszy event Monster X Tour już za nami. 1.06 w Łodzi widzowie mogli podziwiać wielkie monster tracki i niesamowite pokazy motocyklowe. Następne Monster X Tour - 7.06 w Krakowie oraz 14.06 we Wrocławiu.

Komentuj:

~krakowiaczek 2014-04-09

to ja poproszę dwie miejscówki na Kraków

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Toyota GT86 po tuningu TRD
Toyota GT86 po tuningu TRD
Inżynierowie Toyota Racing Development wzięli na warsztat i profesjonalnie stuningowali kolejne auto. Tym razem wybór padł na słynne, tylnonapędowe coupé GT86. Tak powstała wyjątkowa Toyota GT86 TRD Special Edition.