mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Monster Trucki ponownie w Polsce!

Monster Trucki ponownie w Polsce!

Już w czerwcu do trzech polskich miast - Łodzi, Krakowa oraz Wrocławia - ponownie zawitają monster trucki, a my dla Was będziemy mieć wejściówki na te wydarzenia.

Monster Trucki ponownie w Polsce!
Jeśli uwielbiasz ryk potężnych silników o ogromnej mocy, hektolitry spalonego paliwa, niewiarygodne akrobacje kilkutonowych pojazdów i dziesiątki miażdżonych wraków aut - musisz tam być. Już w czerwcu br. Łódź, Wrocław i Kraków staną się epicentrum motorowej rozrywki za sprawą najlepszych Monster Trucków świata, które w samych tylko Stanach Zjednoczonych podziwia blisko siedemset tysięcy widzów podczas 80 show rocznie!

W ramach kolejnej edycji Monster X Tour będzie można zobaczyć ekstremalne wyścigi i zawody w konkurencji freestyle. Olbrzymie auta będą fruwać wysoko w powietrzu, a pod ich potężnymi oponami będą miażdżone zwykłe osobówki. Motocyklowi kaskaderzy z FMX Stunt Riders zaprezentują się w zapierających dech w piersiach powietrznych akrobacjach. Monster X Tour to impreza organizowana przez największego niezależnego producenta wydarzeń sportów motorowych w USA - Monster Truck Entertainment!Przed rozpoczęciem właściwej gali, odbędzie się dla wybrańców tzw. Pit Party, podczas którego będzie można podziwiać w parku maszyn kultowe ciężarówki, poznać ich kierowców i zdobyć ich autografy, zrobić sobie zdjęcia, czy porozmawiać z mechanikami odpowiedzialnymi za ich sprawne funkcjonowanie.

Harmonogram Monster X Tour

1.06.2014 - Łódź, Atlas Arena

Show godz. 13.00
Pit Party 11:00-12:30 (wejście do 12:00)

Show godz. 18:00
Pit Party 16:00-17:30 (wejście do 17:00)

7.06.2014 – Kraków, Stadion Cracovii

Show godz. 13.00
Pit Party 11:00-12:30 (wejście do 12:00)

Show godz. 19:00
Pit Party 17:00-18:30 (wejście do 18:00)

14.06.2014 – Wrocław, Stadion Wrocław

Show godz. 15.00
Pit Party 13:00-14:30 (wejście do 14:00)

________________________________________________________________________________________________

Pierwszy monster truck powstał w 1974 roku – jego konstruktor Bob Chandler zbudował go na bazie swojego pick-upa F-250 i nazwał BigFoot. W ciągu kilku lat auto stało się sławne w całych Stanach, a sam Chandler znalazł wielu naśladowców, którzy podobnie jak on, zajęli się konstruowaniem aut-gigantów. Od połowy lat 80. zaczęto organizować zawody i pokazy monster trucków w całej Ameryce.Dzisiejsze monster trucki różnią się zdecydowanie od swoich "przodków" – są szybsze, wytrzymalsze, a ich konstrukcja znacznie bardziej skomplikowana. Najistotniejsze jest bezpieczeństwo kierowców – pokazy należą do ryzykownych, wywrotki i kraksy zdarzają się dość często – dlatego każde auto musi być wyposażone, na wzór samochodów wyścigowych, w klatkę bezpieczeństwa chroniącą kabinę przed zmiażdżeniem. Obowiązkowo auta posiadają aż trzy wyłączniki odcinające zapłon, na wypadek utraty przez kierowcę kontroli nad pojazdem.

Innym bardzo ważnym elementem jest zawieszenie – musi być jednocześnie lekkie, jak i odporne na ogromne obciążenia powstające m.in. podczas skoków z ramp oraz innych ewolucji. Natomiast napędzane metanolem silniki tych potężnych pojazdów, osiągające do 1,5 tysiąca koni mechanicznych mocy, umożliwiają kierowcom wykonywanie widowiskowych akrobacji, które gwarantują niesamowite wrażenia i ekstremalne emocje dla publiczności.Zawody monster trucków są w Stanach Zjednoczonych nazywane "wrestlingiem sportów motorowych", co świadczy o ich ogromnej i niesłabnącej od 3 dekad popularności.

mojeauto.pl jest patronem tego wydarzenia. Już wkrótce na naszych stronach będą do wygrania wejściówki na to wydarzenie. Jeśli chcecie je zdobyć, śledźcie uważnie nasze strony. Zapraszamy!
Tematy w artykule: Monster Truck

Podobne wiadomości:

Chciałbyś mieć taką Pandę?

Chciałbyś mieć taką Pandę?

Aktualności 2012-12-10

Monster X Tour Atlas Arena Łódź

auto motor i sport 0000-00-00

Pierwszy event Monster X Tour już za nami. 1.06 w Łodzi widzowie mogli podziwiać wielkie monster tracki i niesamowite pokazy motocyklowe. Następne Monster X Tour - 7.06 w Krakowie oraz 14.06 we Wrocławiu.

Komentuj:

~krakowiaczek 2014-04-09

to ja poproszę dwie miejscówki na Kraków

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.