Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Morgan Plus 8 z mniejszym silnikiem

Morgan Plus 8 z mniejszym silnikiem

Brytyjski producent samochodów sportowych Morgan zapowiedział zakończenie z końcem tego roku produkcji swojego modelu Plus 8. Od przyszłego roku ośmiocylindrowa jednostka napędowa zostanie zastąpiona sześciocylindrowym silnikiem Forda.

Najważniejsza zmiana, jaka zostanie przeprowadzona w sportowym Morganie, dotyczy właśnie silnika. Dotychczas pod niezwykle długą maską silnika znajdował się już nieco podstarzały model V8 marki Rover, 4.0-litrowy, o mocy 190 KM z maksymalnym momentem obrotowym 305 Nm. W przyszłym roku już do Morgana trafi mniejszy trzylitrowy silnik V6 o mocy 230 KM z maksymalnym momentem obrotowym 280 Nm. Nowy silnik jest wykorzystywany w modelu Ford Mondeo ST 220.

Poza jednostką napędową w tym dwumiejscowym modelu nie dojdzie do żadnych większych zmian.

Premiera nowego modelu będzie miała miejsce w dniach 22-25 kwietnia 2004 roku w Monaco, podczas pokazów luksusowych modeli. Rozpoczęcie produkcji planowane jest na marzec, tak więc w Monaco nowy Morgan powinien być już gotowy. Poza Morganem w Monaco zaprezentują się m.in. Lamborghini, Bentley, Rolls Royce, Wiesmann Auto Sport, Laraki Automobiles czy Lotus.

Nie jest jeszcze wiadome, czy wraz ze zmianą silnika, zmieniona zostanie również nazwa modelu z Plus 8 na Plus 6.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Jakie samochody kupują Polacy?
Jakie samochody kupują Polacy?
Najnowsze wyniki badania „AUTOwybory Polaków” nie pozostawiają złudzeń. Ponad trzy czwarte Polaków kupuje samochody z rynku wtórnego. I nie zanosi się na to, żeby w najbliższym czasie cokolwiek zmieniło się w tym temacie.
Rozpoznaj modele Skody i wygraj Rozpoznaj modele Skody i wygraj