mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Moto Orkiestra na Bemowie

Moto Orkiestra na Bemowie

Automobilklub Polski wspólnie z Urzędem Dzielnicy Bemowo m. St. Warszawy i Automobilklubem Rzemieślnik organizują w ramach 14. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy charytatywny piknik motoryzacyjny Moto Orkiestra Świątecznej Pomocy.

Moto Orkiestra na Bemowie

8 stycznia w godzinach 11.00 - 15.00 na terenie Ośrodka Automobilklubu Polski na Bemowie każdy fan motoryzacji oraz sportu motorowego znajdzie coś dla siebie.

Zeszłoroczny debiut tej imprezy okazał się dużym sukcesem. W pikniku wzięło udział kilka tysięcy warszawiaków. Dzięki ich hojności oraz zaangażowaniu ponad stu firm, instytucji i zawodników udało się zebrać kwotę 34 tyś. zł, która w całości została przekazana na konto Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Najważniejszą atrakcją są licytacje przejazdów z kierowcami rajdowymi (na torze szutrowym znanym z Rajdu Barbórka) oraz kierowcami wyścigowymi i sprintu samochodowego na 1/4 mili (na torze wyścigowym). Swoją obecność potwierdzili już między innymi znani kierowcy rajdowi: Paweł Przybylski, Robert Herba, Tomek Kuchar, Stefan Karnabal, Maciej Oleksowicz, Norbert Guzek, Piotr Adamus, Filip Nivette, Wojtek Karłowki, Fabio Ghizzi.

Uczestnicy pikniku będą mieli również możliwość: wylicytowania przejazdów samochodem wyposażonym w troleje, wzięcia udziału w symulowanym egzaminie na prawo jazdy, uczestnictwie w kursie pierwszej pomocy medycznej, spróbowania swoich sił w symulatorze rajdowej jazdy (główna nagroda – przejazd po torze za kierownicą prawdziwej rajdówki) oraz licytacji gadżetów i pamiątek ofiarowanych przez kierowców rajdowych. Wśród gadżetów na pewno rarytasem będzie koszulka Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy podpisana przez pierwszą trójkę z tegorocznych Mistrzostw Świata: Sebastiana Loeba, Marcusa Groenholma i Pettera Solberga. Będą także koszulki podpisane przez naszych rodzimych rajdowców, pomalowany w barwy Moto Orkiestry kask rajdowy z autografami oraz wiele innych rajdowych pamiątek. Z ciekawostek: będzie można również wylicytować sportową łódkę żaglową Alf oraz dziecięcego quada.

Charytatywny piknik motoryzacyjny Moto Orkiestra Świątecznej Pomocy to także szereg wystaw i pokazów o charakterze motoryzacyjnym. Na miejscu każdy gość będzie miał możliwość przyjrzeć się z bliska samochodom rajdowym, rallycrossowym, wyścigowym, sprintu na 1/4 mili, terenowych oraz zabytkowych. Na pikniku nie może zabraknąć także innych pojazdów: motocykli crossowych, wyścigowych, gokartów, quadów i szayowozów.

Całość uzupełni pokaz skoków motocyklem crossowym, jazdy prawdziwym Moster Truckiem, skoki spadochronowe, pokaz modeli sterowanych na radio, pokaz ratownictwa drogowego oraz wiele innych atrakcji!

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.