mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Motobranża najatrakcyjniejszym pracodawcą

Motobranża najatrakcyjniejszym pracodawcą

Wyniki badania Randstad Award 2014 wskazują, że motoryzacja, energetyka i ciepłownictwo oraz elektrotechnika to obecnie najbardziej atrakcyjne branże do pracy. Wszystkie te branże łączy zdobyte wysokie zaufanie kandydatów do pracy.

Motobranża najatrakcyjniejszym pracodawcą
W tegorocznej edycji największego międzynarodowego badania wizerunku pracodawców 8000 Polek i Polaków oceniało m.in. atrakcyjność branż, w jakich warto szukać pracy. Na pierwszym miejscu znalazła się branża samochodowa. Sektor ten otrzymał najwyższe noty wśród badanych, którzy identyfikują go bardziej niż inne branże z silnym kierownictwem (65 proc.), interesującą treścią pracy (57 proc.), wysokiej jakości szkoleniami (56 proc.) oraz dużymi możliwościami rozwoju zawodowego oferowanymi na przyszłość (55 proc.). Na drugim miejscu pod względem atrakcyjności branż znalazła się energetyka i ciepłownictwo, która w opinii potencjalnych pracowników góruje ponad innymi branżami pod względem oferowanego bezpieczeństwa zatrudnienia (57 proc.), wysokiego wynagrodzenia (54 proc.) oraz warunków pracy dających równowagę między życiem zawodowym a prywatnym (42 proc.).  Na trzecim miejscu znalazła się branża elektrotechniczna, która jest doceniana za szanse rozwojowe (53 proc.), ciekawą zawartość codziennej pracy (53 proc.) oraz programy szkoleniowe (52 proc.).
 
Analitycy agencji Randstad, która przeprowadziła badania, zwracają uwagę, że w tym roku niemal wszystkie branże zyskały na atrakcyjności w oczach Polaków.

Podobne wiadomości:

Polacy przestają kupować prywatne samochody

Polacy przestają kupować prywatne samochody

Aktualności 2015-05-22

Kierowcy poszukiwani na rynku pracy

Kierowcy poszukiwani na rynku pracy

Finanse i prawo 2015-11-04

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
6 sprawdzonych patentów na zimę.
6 sprawdzonych patentów na zimę.
Zamarznięte szyby i czapa śniegu na dachu mogą być niebezpieczne dla Ciebie, otoczenia i Twojego portfela. Podpowiadamy, jak szybko odśnieżyć auto, a dzięki temu uniknąć 3 pkt. karnych i 500 zł mandatu, a przy okazji pospać nawet kwadrans dłużej.
Citroen C3 Aircross Citroen C3 Aircross