mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Motobranża najatrakcyjniejszym pracodawcą

Motobranża najatrakcyjniejszym pracodawcą

Wyniki badania Randstad Award 2014 wskazują, że motoryzacja, energetyka i ciepłownictwo oraz elektrotechnika to obecnie najbardziej atrakcyjne branże do pracy. Wszystkie te branże łączy zdobyte wysokie zaufanie kandydatów do pracy.

Motobranża najatrakcyjniejszym pracodawcą
W tegorocznej edycji największego międzynarodowego badania wizerunku pracodawców 8000 Polek i Polaków oceniało m.in. atrakcyjność branż, w jakich warto szukać pracy. Na pierwszym miejscu znalazła się branża samochodowa. Sektor ten otrzymał najwyższe noty wśród badanych, którzy identyfikują go bardziej niż inne branże z silnym kierownictwem (65 proc.), interesującą treścią pracy (57 proc.), wysokiej jakości szkoleniami (56 proc.) oraz dużymi możliwościami rozwoju zawodowego oferowanymi na przyszłość (55 proc.). Na drugim miejscu pod względem atrakcyjności branż znalazła się energetyka i ciepłownictwo, która w opinii potencjalnych pracowników góruje ponad innymi branżami pod względem oferowanego bezpieczeństwa zatrudnienia (57 proc.), wysokiego wynagrodzenia (54 proc.) oraz warunków pracy dających równowagę między życiem zawodowym a prywatnym (42 proc.).  Na trzecim miejscu znalazła się branża elektrotechniczna, która jest doceniana za szanse rozwojowe (53 proc.), ciekawą zawartość codziennej pracy (53 proc.) oraz programy szkoleniowe (52 proc.).
 
Analitycy agencji Randstad, która przeprowadziła badania, zwracają uwagę, że w tym roku niemal wszystkie branże zyskały na atrakcyjności w oczach Polaków.

Podobne wiadomości:

Kryzys na Wschodzie wpływa na branżę motoryzacyjną w Polsce

Kryzys na Wschodzie wpływa na branżę...

Aktualności 2015-05-27

Polacy przestają kupować prywatne samochody

Polacy przestają kupować prywatne samochody

Aktualności 2015-05-22

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Już niedługo nie będziemy musieli wozić ze sobą dowodu rejestracyjnego i poświadczenia polisy OC. Po wielu zapowiedziach i obietnicach posłowie w końcu przegłosowali zmiany w prawie.