mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Motocykle BMW wspólnie z Aprilią

Motocykle BMW wspólnie z Aprilią

BMW Motorrad podpisała porozumienie z włoską firmą Aprilia S.p.A o współpracy przy projektowaniu oraz produkcji motocykli.

Dzięki tej kooperacji rozszerzy się gama modeli motocykli BMW o te segmenty, w których niemiecka firma była jak dotąd nieobecna. Produkcja nowych modeli będzie miała miejsce we włoskich fabrykach Aprilia Noale i Scorze niedaleko Wenecji.

Już w latach 1993-1999 Aprilia produkowała dla BMW pierwszą generację jednocylindrowych modeli BMW F 650. Później montaż tych motocykli przeniesiony został do fabryki BMW w Berlinie i współpraca została zakończona. Dla BMW tego rodzaju kooperacja stwarza możliwość uwolnienia własnych mocy produkcyjnych i skierowania ich na inne, bardziej priorytetowe cele. Firma Aprilia, która od 30 grudnia ubiegłego roku została przejęta przez Piaggio Group, będzie współuczestniczyć przy pracach projektowych oraz produkcji komponentów.

Aprilia jest kolejną włoską firmą, która będzie wytwarzać dla BMW różnego rodzaju komponenty. W zeszłym roku łączna wartość wytworzonych części przez włoskie firmy dla bawarskiego koncernu przekroczyła 240 mln euro, z czego 60 mln euro warte były części do produkcji motocykli.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Plebiscyt Best Cars 2019 ? zagłosuj!
Plebiscyt Best Cars 2019 ? zagłosuj!
W tym roku po raz 25. oddajecie swoje głosy na ulubione samochody, a my jak co roku jednej osobie wręczymy nagrodę główną ? nowe Subaru XV!