Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Motocykle Hondy też rekordowo

Motocykle Hondy też rekordowo

Sprzedaż motocyklów marki Honda w 2004 r. wyniosła 10,7 mln sztuk (+23% w stosunku do 2003 r.). W bieżącym roku plany są jeszcze bardziej ambitne - 12,5 miliona sztuk (+17% w porównaniu z ubiegłym rokiem).

We wszystkich krajach, w których Honda wytwarza motocykle zanotowano wzrost produkcji. W Indiach wzrosła ona do 3,1 mln sztuk. Moce produkcyjne fabryk indonezyjskich wzrosły do 3 mln sztuk wraz z uruchomieniem trzeciego zakładu. W Chinach fabryki Sundiro Honda's Tianjin i Wuyang-Honda's Guangzhou zaprzestaną produkcji na początku roku 2005 i wiosną 2006. Zamiast nich produkcję uruchomią nowe zakłady. Wiosną rozpocznie działalność szanghajski oddział Honda Motor Investment, który stanie się centralą firmy w regionie. Jego zadaniem będzie dalsze umacnianie pozycji firmy na rynku chińskim oraz budowa kolejnych nowoczesnych zakładów produkcyjnych.

Produkcja quadów w Ameryce Północnej odbywać się będzie głównie w fabryce w Południowej Karolinie, produkcja takich modeli jak TRX450R przeniesiona zostanie z Ohio do fabryki Kumamoto w Japonii. Model Forza wytwarzany w Kumamoto, głownie dzięki zaawansowanej przekładni S-Matic, okazał się być najlepiej sprzedawanym motocyklem firmy w roku 2004 (z pominięciem modeli o pojemności 50cm3). Zniesienie zakazu podróżowania w tandemie po autostradach oraz uzyskanie homologacji dla modeli wyposażonych w przekładnie automatyczne w Japonii to czynniki, które sprzyjać będą zwiększeniu sprzedaży szerokiej gamy skuterów, takich jak Forza, Silver Wing, PS250, Fusion i Foresight.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Toyota C-HR - znamy polskie ceny
Toyota C-HR - znamy polskie ceny
Kilka dni temu w wielu polskich salonach Toyoty odbyła się premiera modelu C-HR. Znamy już pierwsze ceny tego futurystycznego crossovera.
Rozpoznaj modele Skody i wygraj Rozpoznaj modele Skody i wygraj