mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Motor Trend wybiera Chryslera 300 C

Motor Trend wybiera Chryslera 300 C

Zdobywając tytuł "Samochodu Roku 2005" w konkursie znanego miesięcznika Motor Trend Chrysler 300 C zapewnił sobie ważne miejsce w panteonie amerykańskiego przemysłu motoryzacyjnego.

Motor Trend wybiera Chryslera 300 C

"Bardzo nas cieszy werdykt, przyznający tak prestiżowy tytuł Chryslerowi 300 C" – powiedział Dieter Zetsche, prezes i dyrektor naczelny Chrysler Group – "To wyraz uznania dla nas wszystkich za tworzenie nowych standardów prawdziwie amerykańskiego samochodu i dalsza inspiracja w ponownym odkrywaniu świata współczesnych pojazdów o wysokich osiągach i mocy".    

W numerze styczniowym 2005 Motor Trend zamierza ogłosić "odrodzenie ery prawdziwie amerykańskiego samochodu" twierdząc, iż Chrysler 300 C, przywraca do życia amerykańskie limuzyny dawnych lat i nie ma sobie równych w kategorii Samochodu Roku. Podobnie jak samochody ze słynnej "serii literowej" lat pięćdziesiątych – od których pochodzi jego numer – Chrysler 300C napędzany jest legendarnym silnikiem HEMI – lecz w całkowicie współczesnym wydaniu.

Porównując osiągi i linię Chryslera 300 z innymi rywalami Motor Trend stwierdził, iż samochód ten "daleko przewyższa konkurencję pod względem elegancji, jakości wykonania i stylistycznej odwagi" – określając go jako "świetny przykład połączenia w udaną całość mocy napędu, precyzji pracy zespołów oraz obszerności i wyrafinowania wnętrza". Zdaniem magazynu "Pogłoski o rychłym wypuszczeniu aut w rodzaju 300 C przez innych producentów – to nie tylko stwierdzenie pojawienia się nowego samochodu na rynku, lecz poważna zapowiedź zmiany wzorców i sposobów myślenia."

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.