mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Motoryzacja ciągnie na Dolny Śląsk

Motoryzacja ciągnie na Dolny Śląsk

Wałbrzyska Specjalna Strefa Ekonomiczna złożyła wniosek do Ministerstwa Gospodarki o powiększenie obszaru o kolejne 30 ha co m.in. umożliwi realizację prestiżowych inwestycji: IBM oraz Autoliv - dostawcy systemów bezpieczeństwa dla przemysłu motoryzacyjnego. Przypomnijmy, także w ubiegłym roku działalność w strefie rozpoczęło kilka firm będących producentami komponentów dla sektora motoryzacyjnego.

Motoryzacja ciągnie na Dolny Śląsk
Autoliv – szwedzka firma produkująca m.in. poduszki powietrzne dla przemysłu motoryzacyjnego stworzy w Podstrefie Jelcz-Laskowice 250 nowych miejsc pracy. Wartość projektu przekracza 16 mln zł.

W 2009 roku w Wałbrzyskiej SSE działalność produkcyjną rozpoczęło 12 inwestorów, m.in. Cadbury Polska, AAM Poland (160 mln zł, 200 miejsc pracy), Keiper Polska (53,5 mln zł, 400 miejsc pracy), Hoerbiger Automotive (ponad 47 mln zł, 341 miejsc pracy).

W sumie przedsiębiorcy, którzy rozpoczęli działalność produkcyjną w 2009 r. ponieśli 935 mln zł nakładów inwestycyjnych i zatrudniają 1786 osób, a zgodnie z deklaracjami zawartymi w zezwoleniach zatrudnią jeszcze co najmniej 501 osób i poniosą nakłady inwestycyjne w wysokości 197 mln zł.

W najbliższych miesiącach spodziewane jest uruchomienie działalności produkcyjnej w kilku kolejnych zakładach ulokowanych w WSSE, które obecnie znajdują się na ostatnim etapie realizacji inwestycji, w tym m.in.: Cadbury Wedel, Marcegaglia Poland, Guardian Automotive Poland, XS, Kotar, BASF Polska, KRISPOL, I.T.R. Poland, Elastogran, Alsecco, Sacher.

Podobne wiadomości:

A4 Złotoryja - Legnica - ograniczenia w ruchu

A4 Złotoryja - Legnica - ograniczenia w ruchu

Polskie drogi 2017-01-16

S5 Poznań-Wrocław - podpisano ostatnią umowę

S5 Poznań-Wrocław - podpisano ostatnią umowę

Polskie drogi 2016-05-18

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Skoda Karoq - oto następca Yeti!
Skoda Karoq - oto następca Yeti!
Po ośmiu latach przyszedł czas na następcę Skody Yeti. Nowy model zmienił się tak bardzo, że otrzymał nową nazwę - Karoq. Znamy już pierwsze szczegóły na temat kompaktowego SUV-a z Mlada Boleslav.