mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Motoryzacja daje zatrudnienie

Motoryzacja daje zatrudnienie

Producenci branży motoryzacyjnej w Polsce coraz częściej zatrudniają pracowników tymczasowych i na stałe. Według danych Adecco, w 2005 roku do pracy w motoryzacji trafiło prawie 8 tysięcy osób, z czego najliczniejszą grupę stanowili pracownicy tymczasowi. Najwięcej osób trafiło do firm produkujących części i akcesoria samochodowe.

Motoryzacja daje zatrudnienie

Wzrost produkcji samochodów osobowych i dostawczych w Polsce w 2005 roku o odpowiednio 2,11% i 12,2%, przyczynił się do wzrostu zatrudnienia w branży motoryzacyjnej. Łącznie, producenci pojazdów oraz dostawcy części i akcesoriów zatrudnili 8 tysięcy osób, co stanowi 45% wzrost w porównaniu do roku 2004 (5500 osób).

Najwięcej pracowników tymczasowych trafiło do firm, w których występuje sezonowość produkcji oraz do takich, w których o wolumenie produkcji decyduje liczba zamówień od klientów. Najbardziej poszukiwanymi pracownikami byli operatorzy maszyn oraz pracownicy produkcyjni. Wśród rekrutowanych na stałe, dominowały stanowiska inżynierskie.

Rynek pracy tymczasowej w Polsce rozwija się bardzo dynamicznie. W 2005 roku, tymczasowo pracowało w Polsce ponad 200 tysięcy osób. Jest to o 30% więcej niż w roku 2004. Przy bardzo wysokiej stopie bezrobocia na poziomie 18%, praca tymczasowa pozostaje wciąż najchętniej wybieranym sposobem zdobycia doświadczenia zawodowego.

Przeczytaj także:

Wartość pracy Polaków najwyższa w UE (2006-01-20)

Atrakcyjność inwestycyjna Polski (2005-12-21)

Polska - optymizm rośnie (2005-09-13)

Kondycja polskiej motoryzacji (2005-07-22)

Tematy w artykule: przemysl motoryzacyjny gospodarka

Podobne wiadomości:

Kryzys na Wschodzie wpływa na branżę motoryzacyjną w Polsce

Kryzys na Wschodzie wpływa na branżę...

Aktualności 2015-05-27

Japońskie firmy motoryzacyjne chętnie inwestują w Invest-Parku

Japońskie firmy motoryzacyjne chętnie...

Aktualności 2014-10-21

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Od kilku dni w północno-wschodniej Polsce pojawiły się nowe, żółte znaki na których możemy zobaczyć np. czołg. Na szczęście zwykli kierowcy nie muszą się nimi przejmować. Są to informacje przeznaczone dla wojskowych.

Zalando Zalando