mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Możemy czuć się bezpiecznie. Nawet w pickupach.

Możemy czuć się bezpiecznie. Nawet w pickupach.

Euro NCAP poddało testom zderzeniowym kolejną grupę nowych modeli na rynku. Rezultat jest niemal idealny, bowiem aż 11 na 12 przetestowanych aut otrzymało maksymalną liczbę pięciu gwiazdek, a wśród nich pierwszy pickup z takim rezultatem. Z tej stawki wyłamała się tylko Lancia Voyager, która musiała zadowolić się wynikiem o jedną gwiazdkę słabszym.

Możemy czuć się bezpiecznie. Nawet w pickupach.
Ford Ranger może od teraz, przynajmniej przez jakiś moment, szczycić się tytułem najbezpieczniejszego pickupa, jaki jest dostępny na europejskim rynku. Pozostałym oferowanym pickupom, które zostały wcześniej rozbite przez specjalistów z Euro NCAP, jak dotąd nie udała się ta sztuka. Brawa należą się inżynierom australijskiego Forda, gdyż to oni byli odpowiedzialni za przygotowanie obecnej, trzeciej juz generacji tego modelu. Warto przypomnieć, że poprzednio przetestowany Ford Ranger uzyskał w 2008 roku zaledwie dwie gwiazdki. Poprawa jest widoczna we wszystkich badanych aspektach, ale szczególnie w zakresie ochrony pieszych. W tej części testu Ranger uzyskał 81-proc. wynik, co stawia go nie tylko na czele pickupów, ale jest także najlepszym wynikiem z całej puli przetestowanych ostatnio modeli. Największa w tym zasługa bardziej miękkich materiałów, z jakich została zrobiona przednia krawędź maski, która w ten sposób lepiej chroni nogi pieszych.


Jeśli już jesteśmy przy ochronie pieszych, to tylko jeszcze trzem modelom - BMW serii 1, Mercedesowi ML oraz Toyocie Yaris - udało się osiągnąć barierę 60 proc., a tylko taka od przyszłego roku będzie gwarantować otrzymanie łącznego wyniku pięciu gwiazdek. Co ciekawe, mimo iż Lancia Thema oraz Fiat Freemont posiadają tzw. aktywną maskę silnika (podobnie jak i Mercedes ML), która po wykryciu, że nastąpi uderzenie w pieszego, powoduje podniesienie się maski, to uzyskały słabszy rezultat w tej części testu.

Thema oraz Freemont oraz Lancia Voyager są trzema pierwszymi przetestowanymi modelami będącymi owocem przejęcia Chryslera przez Fiata. Najsłabiej w tej grupie wypadł Voyager, choć i tak widać ogromną poprawę do roku 2007. Wówczas to Chrysler Voyager za ochronę dorosłych pasażerów uzyskał zaledwie jedną i drugą przekreśloną gwiazdkę, a za ochronę pieszych nie zdobył choćby jednego punktu.

Najlepszą ochronę pasażerów w tej fazie testów zapewniają Ford Ranger, Hyundai Veloster i Mercedes ML. Dzieci zaś najbezpieczniejsze będą również w Velosterze.

model
ocena
dorośli
dzieci
piesi
systemy
Audi Q3
* * * * *
94%
85%
52%
86%
BMW seria 1
* * * * *91%
83%
63%
86%
Chevrolet Captiva
* * * * *88%
82%
48%
71%
Fiat Freemont
* * * * *83%
82%
50%
71%
Ford Ranger
* * * * *96%
86%
81%
71%
Hyundai Veloster
* * * * *96%
89%
49%
71%

Lancia Thema

* * * * *83%
77%
59%
71%
Lancia Voyager
* * * * 79%
67%
47%
71%
Mercedes ML
* * * * *96%
75%
60%
86%
Opel Astra GTC
* * * * *91%
79%
50%
71%

Opel Zafira Tourer

* * * * *94%
83%
53%
86%
Toyota Yaris
* * * * *89%
81%
60%
86%

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Opel Zafira
Opel Zafira
Cena podstawowa już od: 80 950 PLN brutto
Dostępne nadwozia: van-5dr.
Toyota Yaris
Toyota Yaris
Cena podstawowa już od: 42 900 PLN brutto
Dostępne nadwozia: hatchback-3dr.
BMW Seria 1
BMW Seria 1
Cena podstawowa już od: 111 000 PLN brutto
Dostępne nadwozia: hatchback-3dr.
Opel Astra
Opel Astra
Cena podstawowa już od: 60 900 PLN brutto
Dostępne nadwozia: hatchback-3dr. kombi-5dr. sedan-4dr.
Ford Ranger
Ford Ranger
Cena podstawowa już od: 98 277 PLN brutto
Dostępne nadwozia: pick-up-2dr.
Audi Q3
Audi Q3
Cena podstawowa już od: 120 800 PLN brutto
Dostępne nadwozia: suv-5dr.

Podobne wiadomości:

Nowy Mercedes CLS już dostępny. Znamy polskie ceny

Nowy Mercedes CLS już dostępny. Znamy polskie...

Aktualności 2017-12-19

Mercedes Sprinter - pierwsze zdjęcia wnętrza

Mercedes Sprinter - pierwsze zdjęcia wnętrza

Ciężarówki i Autobusy 2017-12-05

Komentuj:

Fiatmaniak 2011-11-17

Rzeczywiście Fiat kładzie ogromny nacisk na bezpieczeństwo kierowców i pasażerów dowodem tego są pozytywne opinie zbierane nie tylko przez Freemonta ale również przez Pandę , Punto i inne modele. Dowodzi to tego że Fiat chce zaoferować klientom wygodne, bezpieczne i niezawodne auta za rozsądne pieniądze.

~radush 2011-11-08

Fiat dba o swoich klientów jak tylko się da. Stara się aby byli oni zadowoleni przed zakupem, ale także bezpieczni podczas używania samochodu. Dziś samochód nie spełniających pewnych norm bezpieczeństwa nie może odnieść sukcesu, a właśnie te wszystkie normy gwarantuje nam Freemont, czyniąc z siebie wspaniałą ofertę dla rodzin chcących wygodnie, tanio a co najważniejsze - bezpiecznie podróżować.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Autostrada A2  - ruszy odcinek z Mińska Maz. do Siedlec
Autostrada A2 - ruszy odcinek z Mińska Maz. do Siedlec
Minister Infrastruktury i Budownictwa Andrzej Adamczyk poinformował o podpisaniu umowy na wykonanie koncepcji programowej dla kolejnego fragmentu autostrady A2. Dzięki temu powstanie dokumentacja niezbędna do ogłoszenia przetargu.